Пронос

Пронос – функціональний розлад кишківника.

Причини:

Причини проносу різні: функціональна незрілість кишківника дитини, надто часте годування, перегодовування, вживання їжі, що не відповідає віку, вживання неякісних продуктів, неправильне співвідношення в їжі білків, жирів та вуглеводів, гострі кишкові інфекції тощо. При проносі важливим є з’ясування причини, що викликала захворювання.

Симптоми

У більшості випадків пронос супроводжується скупченням газів у кишківнику, погіршенням апетиту, нудотою, блювотою. Щоб з’ясувати причину проносу в дитини, слід викликати лікаря. Необхідно усунути з раціону дитини жирну їжу, горох та інші бобові, огірки, кислу капусту, буряк. Якщо стан хворої дитини дедалі погіршується, терміново викликайте швидку допомогу.

Народні засоби лікування проносу

Відвар з рису: залити 1 чайну ложку недробленого рису 0,5 л холодної води і кип’ятити його на повільному вогні до повної готовності, тоді зцідити відвар. Давати відвар у теплому вигляді по третині склянки кожні 2 години.

Зробити клізму з відвару зозулинцю: 1 чайна ложка подрібненої сухої трави на склянку окропу, настояти 2 години.

Залити окропом сухарі з білого хліба, настояти 30 хвилин, процідити. Пити по 50 мл.

Залити 1 столову ложку сухих ягід чорниці та 1 столову ложку сухих ягід черемхи двома склянками окропу, настояти годину. Поїти дитину по 50 мл за 30 хвилин до їжі.

Пити по 1 столовій ложці густого соку моркви вранці та ввечері (можна й частіше).

Натерти на дрібній тертці моркву з яблуком. Давати дитині, скільки з’їсть. Можна моркву без яблука, але не навпаки.

1 чайну ложку порошку сушеної шкірки плоду граната заварити 2 склянками окропу, кип’ятити на малому вогні 10 хвилин (або настоювати у термосі). Давати по 1-2 чайні ложки.