Багатьох з нас час від часу відвідують нав’язливі бажання з’їсти чогось особливого. Найчастіше харчові пристрасті можуть розповісти не лише про сімейні звички, але і повідати про стан здоров’я.
Людський організм — високорозвинена розумна машина, яка завжди дає знати своєму «хазяїну» про неполадки в тих чи інших системах, посилаючи різні сигнали. Наше завдання — навчитися прислухатися і розпізнавати ці сигнали. Іноді це можуть бути якісь хворобливі відчуття, а іноді – харчові примхи. Нерідко вони з’являються через брак певної речовини або навіть можуть сигналізувати про початок серйозного захворювання.
Отже, про що ж може сигналізувати організм, якщо його господаря нестерпному тягне на такі продукти.
Тяга до солоденького може свідчити про розумове або фізичне перенапруження. Солодка їжа є джерелом глюкози, яка активно бере участь у виробленні гормону стресу — адреналіну, а він, у свою чергу, є основним постачальником енергії для головного мозку. У ситуації стресу цукор витрачається швидше і організм постійно потребує нові порції. Як же себе не побалувати солоденьким? Найбільше підійде гіркий шоколад або пастила. А ось від вживання здоби краще відмовитися, так як в ній багато важких вуглеводів. Однак якщо бажання з’їсти солодкого стає нав’язливим протягом тривалого часу, це повинно серйозно насторожити, оскільки це один із симптомів цукрового діабету.
Якщо дуже тягне на солоненьке, це ще не означатиме вагітність. Втома і нервові переживання виснажують організму і мозок дає зрозуміти, що вимагаються природні матеріали і солі. Щоб дати організму все необхідне, введіть в раціон злаки, несолоне горіхи, фрукти і овочі.
Сильне бажання з’їсти солоне може свідчити і про те, що в організмі з’явилися осередки інфекції, особливо часто це проблеми з сечостатевою системою: цистит, простатит, запалення придатків і т.д. Також це може бути пов’язано зі зниженням імунітету.
Пристрасть до гострого з’являється тоді, коли порушена секреторна та евакуаторна функції шлунка. Вам може захотітися їсти більше гострої їжі, якщо у вашому раціоні збільшилася кількість жирного. У цьому випадку організм може зажадати перцю або часнику для стимуляції травлення. Але якщо раціон останнім часом істотно не змінювався, то це може стати сигналом порушення ліпідного обміну.
Раптова пристрасть до сала чи хот-догів, яка не є звичкою, може свідчити про брак кальцію та жиророзчинних вітамінів. Також нездорова тяга до жирного може виникнути при тривалій дієті з обмеженням жирів, при підвищеному фізичному навантаженні і деяких захворюваннях (ожиріння, наприклад).
Непереборне бажання випити кави свідчить про спроби підбадьоритися. Однак є більш ефективні засоби від сонливості – білок, залізо і фолієва кислота. Виходить, що замість чашки кави краще з’їсти одне варене яйце, а також допоможуть тримати в тонусі організм риба і червоне м’ясо.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.