Значну частину часу нашого життя займає сон. У сні наш мозок налаштовується на рішення важливий проблем і відновлює запаси життєвих сил. Тому тривалість і якість сну так важливі для здоров’я. Проте має значення і те, як ми прокидаємося.
Більшості людей не подобається, коли раптово переривається солодкий сон. Тим не менш, майже 80% людей щовечора заводять будильники на потрібний час. Вилазити з-під теплої ковдри, коли людина ще не виспалася, не дуже приємно. Таке пробудження не може сприяти гарному настрою, а початок кожного дня з подібного насильства буде накопичувати стрес і завдасть серйозної шкоди здоров’ю.
Американські вчені встановили, що люди, які пробуджуються від різкого сигналу, отримують сильний викид адреналіну в кров, а це робить людину агресивною і дратівливою з самого ранку.
Дослідження вчених показали, що результатом гучного сигналу будильника може стати прискорене серцебиття, підвищений артеріальний тиск, головні болі. Для людей, які страждають на захворювання серця і судин, різкий адреналін у кров може привести до розриву тонких головних судин і навіть до зупинки серцебиття. Щоденне пробудження людини за дзвінком будильника вводить його в стан стресу, що сприяє погіршенню пам’яті, зниження працездатності, розумових здібностей і постійної дратівливості.
На жаль, ритм сучасного життя змушує нас дотримуватися певного режиму, і без будильника тут не обійтися. Залишається один вихід — пристосовуватися до того життя, яке у нас є. Вчені стверджують, що саме згубний вплив на наш організм має сигнал будильника в понеділок. Не так «болісно» ми реагуємо на звук будильника в середині тижня, для деяких він стає практично непомітним.
Найлегше звикають до звуку будильника люди, які психологічно налаштовують себе на ранкове пробудження і правильно вибирають звук сигналу. Благо, сучасні технології дозволили нам відмовитися від пронизливих звуків «радянських» будильників, і дали можливість регулювати мелодію сигналу. Тобто сигнал звуку не повинен бути різким і гучним, пробудження під такі звуки — потужний стрес для організму.
Найоптимальніший сигнал — поступово наростаючий. У цьому випадку організм поступово перейде зі стану сну в солодку дрімоту, а потім легше прокинеться. Щоб зробити підйом ще більш легким, озирніться по сторонах після пробудження, зробіть декілька глибоких вдихів і плавно перенесіть тіло у вертикальне положення. А остаточно прокинутися вам допоможе прохолодний душ і ранкова зарядка. Дуже важливі перші півгодини після пробудження, як ви їх проведете, так ви і будете почуватися протягом усього дня.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.