Правець можливий і в наші дні

Чи можливо уявити собі дитинство без саден, подряпин і розбитих колін?

Хіба ви, будучи маленьким, не отримували опіків, що не розбивали лоби або вас не дряпала кішка? Всі ці напасті – невід’ємна складова дитячих років. Не застраховані від подібних неприємностей і дорослі. У той же час при отриманні таких мікротравм завжди треба пам’ятати про профілактику правця, який може призвести до летального результату. І хоч лікування правця існує, але воно не всім допомагає.

Правець – хвороба інфекційного характеру. Збудник правця живе в грунті, але любить такі умови, коли відсутній доступ кисню. Саме тому правець найчастіше вибирає чорнозем.

Правець потрапляє в організм через рани, причому вони повинні бути з «кишенею», глибокі.

Прийнято вважати, що правець є «хворобою босих ніг», проте він може виникнути і при обмороженнях, опіках, пролежнях.

У наші дні існує маса способів знезаразити отриману в результаті травми рану. Проте все одно існує ймовірність, що батьки вчасно не звернуться до травмпункту з якої-небудь причини.

Що станеться, якщо збудник правця потрапить в рану?

Цей хвороботворний організм проникає в системи та органи, де виробляє токсин, дія якого і призводить до небезпечного стану. Головна небезпека правцевого токсину – він викликає «закам’яніння м’язів». При останній стадії правця людина нагадує нерухомий стовп, тому що всі його м’язи скуті.

Підступність правця так само в тому, що він може проявити себе через кілька місяців після зараження. Першою його ознакою є тризм жувальної мускулатури. З часом дія токсину опускається нижче по тілу, пошкоджуючи діафрагму і міжреберні м’язи, що викликає параліч дихання. У такому стані людина може задихнутися. Єдині вихід – поміщення в реанімацію.

Щоб не допустити настільки небезпечної ситуації з вами або вашими дітьми, слід своєчасно звертатися до травмпункту при отриманні травм, що стикалися з зовнішнім середовищем, а також не забувати про профілактичні щеплення від правця.