Працюючі жінки здоровіше домогосподарок?

Недавнє дослідження, проведене американськими соціологами, показало, що 40-річні жінки, які народили і постійно працють, мають міцніше здоров’я, ніж домогосподарки. Більше того, навіть часткова зайнятість не допоможе зберегти здоров’я. Робота повинна бути повноцінною!

Результати дослідження

Учасниками дослідження стали 2540 жінок, які народили в період між 1978 і 1995 роками. Фактори, які враховувалися при дослідженні, це зайнятість до вагітності, расова та етнічна приналежність, когнітивні здібності, наявність або відсутність партнера, стан здоров’я і вік під час перших пологів. З’ясувалося, що кар’єрний вибір в ранньому віці впливає на більш пізнє здоров’я.

У результаті виявилося, що жінки, які швидко вийшли з декрету, мають міцніше фізичне і психічне здоров’я. До 40 років такі жінки більш енергійні і рідше схильні до депресій.

Причина благотворного впливу роботи на жінок в тому, що вона дає мету, почуття затребуваності, рішучості, здатності тримати ситуацію в руках.

Але жінки, які майже не мають роботи, але потребують її, відчувають проблеми зі здоров’ям. Якщо жінка перебуває в постійному пошуку роботи або їй необхідно утримуватися на робочому місці, у неї сильно зношується психічне здоров’я, що відбивається на фізичному стані. У такому випадку краще усвідомлено зробити вибір на користь ведення домашнього господарства чи все-таки погодитися на роботу з частковою зайнятістю.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.