Пожалійте печінку!

Більшість людей до пори до часу і знати не знають, де у них знаходиться печінка. Вона ніяк не дає про себе знати. Але в якийсь момент відчувається дискомфорт, чи в підребер’ї, чи десь праворуч під ребрами. В голову приходять різні думки: апендицит, продуло, нерв защемило. Але в дійсності це починає обурюватися печінку – непомітний, але життєво важливий орган.

Найчастіше на стан печінки впливає спосіб життя: бурхливі узливання, стреси, любов до фаст-фуду і жирних продуктів. Але так як печінка – орган дуже терплячий, то може роками зносити знущання над собою. Але рано чи пізно її терпець уривається і починається помста, причому жорстока.

У людей у віці захворювання печінки носять, як правило, вже хронічний характер. Але сигнали про своє невдоволення вона подає набагато раніше. Гірше, якщо вона взагалі мовчить до певного часу. Особливо варто боятися тим, хто не може відмовити собі в солоному, смаженому, жирному і гострому. І глибоко помиляється той, хто думає, що все це пройде йому безкарно!

Симптоми хворої печінки

Хоча ніяких симптомів може взагалі не бути і ви весело продовжуєте здійснювати гріх обжерливості, однак класичними ознаками проблем з печінкою можуть стати:

– постійна втома,

– легка нудота,

– дискомфорт або поколювання в животі,

– погіршення апетиту,

пожовтіння склер,

– потемніння сечі.

Причини захворювання печінки

Лікарі називають два основні чинники, що негативно впливають на стан печінки:

– алкоголь (75% випадків)

– зловживання ковбасними виробами та копченостями, маринадами-соліннями, фаст-фудом, газованими напоями, шоколадом, готовими закусками, що містять консерванти, стабілізатори, ароматизатори та іншу «хімію».

При цьому зловживання алкоголем, як пояснюють лікарі, це не багатоденні запої (це автоматично заносить людину до групи ризику), а навіть маленькі, але регулярні прикладання до пляшки.

Фахівці стверджують, що печінка – орган вдячний, і готова відгукнутися на найменшу турботу про неї. Її можна задобрити, що зовсім не складно.

Якщо вам належить святкова пиятика, прийміть заздалегідь пару таблеток полівітамінів, наприклад, декамевіт. Закусіть перед чаркою і після неї якимось дієтичним м’ясом, наприклад відвареною курятиною. Спробуйте все-таки не об’їдатися, стримуйте себе. Від особливо жирних страв краще взагалі відмовитися. Вживайте мінеральну воду, вечірній чай замініть на трав’яний, вживайте багату вітамінами і білками їжу, обмежте вуглеводи. Замість вершкового масла краще вживайте рослинне, краще – оливкове, звичайно.

Якщо такі міні-обмеження не допомагають, то краще все-таки «зав’язати» з випивкою і дотримуватися суворої дієти. І якщо до цього моменту хвороба ще не перейшла в хронічну форму, є шанс, що з часом ваша печінка буде працювати в колишньому режимі.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.