Поїм – пече, не їм – смокче

Саме так досить часто характеризують свій стан люди, що страждають на печію…Найчастіше вона проявляється так би мовити, у перехідний період, тобто навесні та восени. Адже відбувається загострення запалення в шлунку при гіперацидному гастриті, Нерідко таке загострення може призвести до виразки.
Втім, буває печія , коли у людини понижена кислотність, атонія шлунку. Найчастіше це відбувається після вживання жирної, смаженої та кислої їжі.
Іншими симптомами цієї недуги можуть бути нервові переживання, через які відбуваються спазми шлункових м’язів. Це викликає закидання вмісту шлунку у стравохід та печіння.

Перша допомога

Якщо ви вже встигли зіштовхнутися із печією, то не лягайте 1,5 години після їжі. Адже у горизонтальному стані вмісту шлунку значно простіше проникнути у стравохід. Якщо ж ви все-таки лягли відпочивати, то підніміть узголів’я подушки хоча б на 15 сантиметрів.
Під час вагітності діафрагма тисне на шлунок та сприяє відкриттю сфінктера між шлунком та стравоходом. Тому вагітні повинні більш уважно ставитися до травної системи. До речі, таке може статися із будь-якою людиною, якщо вона буде носити тісний одяг.
Викликають або посилюють печію деякі ліки, наприклад, ацетилсаліцилова кислота, що дратує шлунок. У таких випадках приймайте її після вживання їжі. Посилюють печію також деякі спазмолітики, седативні засоби та антидепресанти.
Паління сприяє також посиленню симптомів печії. Тому варто зменшити кількість цигарок до мінімуму. А ще краще – киньте палити. Неврози та підвищена тривожність можуть стати причиною печії. До речі, вже доведено, що люди, які весь час відчувають страх, найчастіше страждають від печії.
Харчова сода може швидко усунути симптоми печії. Але за деякий час після  прийому вона викликає ефект посилення кислотності шлункового соку, що негативно відображається  на слизовій оболонці шлунку та посилює печіння.

Дієта

При систематичній печії  треба  їсти 6 разів на день невеличким порціями, щоб нормалізувати вироблення шлункової кислоти.
Рясна ж їжа розтягує стінки шлунку та розслаблює сфінктер, а також сприяє виробленню великої кількості  кислоти, що може ще більше посилити печію.  Дуже гострі, жирні страви можуть викликати печію навіть у здорової людини. Також вона може виникнути після кислого, солоного чи солодкого. Соки цитрусових, помідори, кислі ягоди, тістечка, шоколад також можуть спровокувати неприємні симптоми.

Напої

Із напоїв най провокаційними є міцний чай, кава та алкоголь. Не варто також захоплюватися газованими напоями, позаяк вуглекислий газ понижує тонус клапану між стравоходом та шлунком.
Дієта при печії має бути  багатою на складні вуглеводи, які є у хлібі із висівками, цільнозернових крупах, макаронах з твердих сортів пшениці. Дуже корисна гречка. Зняти неприємні прояви може й півсклянки свіжого огіркового соку.
Щоб позбавитися печії, можна пожувати невеликий шматочок кореневища аїру та проковтнути, запивши невеликою кількістю води.
Залийте одну столову ложку трави сушениці склянкою окропу. Дайте настоятися 2 години у закритому посуді та вживайте по 1 ст. ложці настою 4-5 разів на день.
2-3 ч ложки подрібнених плодів кропу залити склянкою окропу і дайте настоятися 2-3 години. Пийте по 2-3 ст ложки настою 4-5 разів на день. Також допомагає порошок із плодів, який приймають кінчику ножа, запиваючи теплою кип’яченою водою
1 ч ложка подрібнених кореневищ імбирю лікарського залийте склянкою окропу, дайте ніч настоятися. Приймайте по 2-3 ст ложки настою.
Якщо печію турбує вас перед сном, то 2 ст ложки насіння льону залийте половиною склянки окропу. Дайте настоятися 2-3 години, процідіть та пийте підігрітий  настій по чверті склянки перед сном.
Траву золотисячника  (2 чайних ложки) залити двома склянками води. Настояти  півгодини, процідити. Приймати по півсклянки або ж по дві третини склянки 3 рази на добу два місяці.
Гарним засобом від печії є сік сирої картоплі. Потрібно очистити картоплю, вимити й протерти на тертці. З картопляної маси варто віджати сік. Приймати при печії картопляний сік 1 або 2 рази в день по 1 столовій ложці, а при сильній печії приймати по 2 столові ложки. Також можна приймати сік 3 рази в день по 1 десертній ложці за 30 хвилин до їжі. Приймати тільки свіжий віджатий сік.
Наталія Земна