Повсякденні шкідливі звички «крадуть» здоров’я

Якщо ви не курите і не вживаєте алкоголь, це ще не означає, що ви позбавлені від шкідливих звичок, які негативно впливають на здоров’я і самопочуття. Які повсякденні звички забирають у нас життєві сили? Британський таблоїд Daily Mail представив список найбільш шкідливих для людського здоров’я звичок.

Доктор Нік Лоу з клініки Cranley вважає, що багато людей надмірно часто миються.

Він стверджує, що гаряча вода в поєднанні з жорстким милом здатна позбавити шкіру необхідних жирів, що призводить до висушування, тріщин, а іноді й інфекцій. Вчений закликає відмовитися від занадто частого і ретельного миття.

Джим Хорн, професор Університету Лафборо, стверджує, що восьмигодинний сон щоночі викликає у людини відчуття втоми. І навпаки, короткий сон тривалістю 4–15 хвилин вдень по ефективності дорівнює зайвій годині нічного сну. Вивчивши цю тему, Хорн заявляє, що сотні років тому люди ділили щоденний сон на сегменти. Вчений пропонує людям, які часто прокидаються по ночах і нервують через те, що не можуть знову заснути, не витрачати час даремно. На його думку, краще встати і зайняти свій розум чим-небудь корисним, повирішувати головоломку або почитати, наприклад, чекаючи, коли організм сам підкаже, що знову готовий до сну (правда, постійно прислухаючись до вимоги організму, доведеться обговорити з роботодавцем індивідуальний графік відвідування роботи).

Лондонські стоматологи радять відмовитися від звички полоскати зуби після чищення зубів, пояснюючи це змиванням захисного флуорідного покриття, яке наноситься разом із зубною пастою. Філ Стеммер, який висунув таке припущення, сам навіть не мочить щітку перед чищенням зубів, а потім протягом півгодини намагається навіть не пити води. Так само він стверджує, що шкідливо чистити зуби відразу після їжі, так як під час їжі зубна емаль кілька розм’якшується, а назад приймає «тверду» форму як мінімум через 30 хвилин.

Дуже шкідливою звичкою є тривале просиджування на унітазі. Ізраїльські вчені вважають, що більш природно відправляти природні потреби на корточках, оскільки такий стан вимагає меншої напруги і знижується ризик придбати геморой або дивертикулез.

Такий необхідна обов’язок як прибирання будинку стає причиною підвищеного тиску.

При цьому, головна шкода пов’язана не так з самими клопотами, скільки з занепокоєнням, яким чином справлятися з ними. Іспанські вчені зробили висновок, що миючі засоби також мають негативний вплив і можу викликати астму.

Психотерапевт Нейл Шах вважає, що шкоди завдає і неправильне дихання. Виявляється, дорослі зловживають грудним диханням, внаслідок чого в нижній частині застоюється несвіже повітря, адже саме в цьому місці зосереджені найбільш ефективні в сенсі газообміну судини. Вчений рекомендує дихати животом, роблячи це ритмічно і регулярно по 12–20 циклів за хвилину, а між вдихом і видихом робити коротку паузу.

Багато людей люблять після їжі розслабитися на дивані, «щоб жирок зав’язався». Дійсно, дієтологи з Кембриджа не радять цього робити, оскільки в спокійному стані організм з найбільшою ймовірністю переробить отримані калорії в жир. З цієї причини найбільш калорійну їжу вчені радять вживати вранці, але навіть якщо виходить щільно поїсти лише після 20:00, то 20-хвилинна піша прогулянка позбавить тіло від зайвих жирових накопичень. Експерти стверджують, що найкориснішим є регулярне харчування невеликими порціями.

Так само пропонуємо великий список щоденних звичок, які не тільки псують наше життя, але і здоров’я:

1.Терпіти те, що не подобається.
2. Спілкуватися з людьми, які вбивають самооцінку.
3. Думати про те, що скажуть інші.
4. Намагатися тримати все під контролем.
5. Плисти за течією і вибирати шлях найменшого опору.
6. Тримати свою думку і всі почуття при собі.
7. Боятися ризикувати.
8. Думати тільки про інших, а не про себе.
9. Намагатися сподобатися всім.
10. Забувати про близьких і батьків.
11. Проводити весь вільний час в чотирьох стінах.
12. Постійно поспішати.
13. Засуджувати себе.
14. Боятися помилок.
15. Говорити «я не можу» і налаштовувати себе на невдачу.
16. Порівнювати себе з іншими.
17. Зациклюватися на минулому.
18. Думати тільки про майбутнє.
19. Скаржитися на життя.
20. Тримати в собі образу.
21. Купувати і зберігати непотрібні речі.
22. Робити все самостійно.
23. Намагатися бути досконалою людиною.
24. Перекладати відповідальність на інших.
25. Давати обіцянки, які не зможеш стримати.
26. Думати про погане.
27. Соромитися.
28. Повторювати свої помилки.
29. Заздрити.
30. Хмуритися.

У кожного з нас є список своїх шкідливих звичок. Можливо, варто попрацювати над їх корекцією, і тоді стане більш міцним наше здоров’я і покращиться життя.