Посадова інструкція медичної сестри гірудотерапевтичного кабінету

Загальна частина
Основними завданнями медичної сестри гірудотерапевтичного кабінету є виконання лікувальних призначень лікаря і допомогу йому в організації гірудотерапевтіческіх послуг населенню. Призначення та звільнення медичної сестри здійснюється головним лікарем закладу відповідно до чинного законодавства. Медична сестра підпорядковується безпосередньо лікарю гірудотерапевтіческого кабінету і працює під його керівництвом. У своїй роботі медична сестра гірудотерапевтичного кабінету керується цією посадовою інструкцією, а також методичними рекомендаціями щодо вдосконалення діяльності середнього медперсоналу амбулаторно поліклінічних установ.
Обов’язки
Для виконання своїх функцій медична сестра гірудотерапевтичного кабінету зобов’язана:
1. Готувати перед амбулаторним прийомом лікаря робочі місця, контролюючи наявність необхідного медичного інструментарію, медикаментів, документації, перевіряючи справність засобів оргтехніки.
2. Не менше двох разів на тиждень міняти в банках з п’явками джерельну або водопровідну воду, отстоенная у відкритому посуді не менше 2 діб.
3. Утилізувати приставні п’явки, занурюючи їх у 10% розчин хлораміну і виливаючи потім в каналізацію.
4. Приносити перед початком прийому з картохраніліща медичні карти амбулаторних хворих, підібрані реєстраторами відповідно до придбаних талонами до лікаря.
5. Стежити за своєчасним отриманням результатів досліджень і розклеювати їх в медичні карти амбулаторних хворих.
6. Регулювати потік відвідувачів шляхів контролю їх записи в реєстратурі.
7. Повідомляти у картохраніліще про всі випадки передачі медичних карт амбулаторних хворих в інші кабінети з метою внесення відповідного запису в карту-замінник.
8. Здійснювати за призначенням лікаря наступні маніпуляції:
- Вимірювати артеріальний тиск до і після приставления п’явок;
- Приставляти п’явки на зазначені лікарем шкірні точки, а також на слизові;
- Наприкінці експозиції знімати п’явки зі шкіри та слизових;
- Накладати пов’язки на ранки після відпадання п’явок;
- За вказівкою лікаря накладати кровососних банки на шкірні зони і стежити за експозицією вакуумної терапії;
- Вводити підшкірно і внутрішньошкірно аутокровь з приставних п’явок, розведену у фізіологічному розчині хлориду натрію;
- Накладати компресним пов’язки з аутокровь з приставних п’явки.
9. По закінченню амбулаторного прийому здійснювати обробку і прибирання інструментарію, приведення в порядок медичної документації, робочих місць.
10. Виписувати вимоги на медикаменти та перев’язувальний матеріал і отримувати їх у головної медичної сестри закладу.
11. Брати участь у проведенні санітарно-освітньої роботи серед хворих.
12. Систематично підвищувати свою кваліфікацію шляхом вивчення літератури, участі у конференціях, семінарах.
13. Оформляти під контролем лікаря медичну документацію: направлення на консультації і в допоміжні кабінети, статистичні талони, виписки з медичних карт амбулаторних хворих, щоденник роботи середнього медичного персоналу та ін …
Права
Медична сестра гірудотерапевтичного кабінету має право:
- Пред’являти вимоги адміністрації установи щодо створення необхідних умов на робочому місці, що забезпечують якісне виконання своїх посадових обов’язків;
- Брати участь у нарадах при обговоренні роботи гірудотерапевтичного кабінету;
- Отримувати необхідну інформацію для виконання своїх функціональних обов’язків від лікаря гірудотерапевтіческого кабінету, головної медичної сестри установи;
- Вимагати від відвідувачів дотримання правил внутрішнього розпорядку;
- Опановувати смішною спеціальністю;
- Підвищувати свою кваліфікацію на робочих місцях, курсах удосконалення та ін. В установленому порядку.
Оцінка роботи і відповідальність
Оцінка роботи медичної сестри гірудотерапевтичного кабінету проводиться лікарем кабінету, а також головною медичною сестрою установи на підставі обліку виконання нею своїх функціональних обов’язків, дотримання правил внутрішнього розпорядку, трудової дисципліни, морально-етичних норм, громадської активності. Медична сестра гірудотерапевтичного кабінету несе відповідальність у разі нечіткого або несвоєчасного виконання пунктів даної інструкції. Види персональної відповідальності визначаються відповідно до чинного законодавства.
О.А. Григоренко