Проблема, з якою зіткнулися медики усіх країн, – стійкість сучасних бактерій до антибіотиків. Але вчені, намагаючись вирішити цю проблему, запропонували новий спосіб боротьби з поширенням бактерій, який полягає у використанні міді.
– горизонтальний перенос генів, коли обмін генами відбувається між клітинами, які не є батьківськими або від нащадків;
– глобалізація, яка полягає в стрімкому розвитку транспорту та зростанні населення, що сприяє інтенсивному обороту бактерій у світі.
Як правило, бактерії передаються побутовим шляхом: наприклад, яка-небудь стійка до антибіотиків бактерія потрапляє в Європу на ручці дорожньої сумки. Але якщо слідувати рекомендаціям вчених, то це можна легко запобігти. Вчені пропонують використовувати мідь та її сплави при виробництві поручнів, ручок та інших поверхонь, з якими стикається людина.
Метою дослідження було з’ясувати, як впливає нержавіюча сталь і мідь на бактерії. В експерименті задіяли стійкі до антибіотиків штами Escherichia coli і Klebsiella pneumoniae. Експеримент показав, що обидві бактерії прекрасно почувають себе на стали, але гинуть на міді. При цьому порушується вся ДНК бактерій, у тому числі і плазмідна, зазвичай містить гени стійкості до лікарських препаратів.
Звичайно, не варто влаштовувати мідний бум і міняти у будинку весь посуд на мідний і ставити мідну ванну, але в місцях найбільш ймовірного скупчення бактерій цей метал може істотно зменшити їх концентрацію, чим покращиться епідеміологічна ситуація. У лікарнях також мідь придалася б для боротьби з інфекціями.
Якщо ви запідозрили в себе якусь недугу, звертайтесь в Клініку Центр Сімейної Медицини! Тут вам допоможуть.
Наші кваліфіковані фахівці готові забезпечити вам високоякісну медичну допомогу та професійні консультації. Ми пропонуємо повний спектр медичних послуг для виявлення, діагностики та лікування різних захворювань.