Найпоширеніша помилка корисного харчування – крайнощі. У гонитві за здоров’ям і ідеальною фігурою багато хто перегинає палицю, чим можуть лише нашкодити.
Які ж помилки при складанні корисного раціону допускають новачки?
Погодьтеся, нелегко встояти перед смачним, ароматним, з хрусткою скоринкою хлібом. Однак ті, що худнуть, в першу чергу виключають його з раціону. Але дієтологи впевнені, що повністю відмовлятися від хліба не можна. Адже цей продукт – джерело вітамінів В1, В2, РР, В6 і Е. Крім того, він багатий такими мінералами, як натрій, магній і фосфор. Всі ці корисні речовини необхідні нашому організму для регуляції роботи нервової системи.
Особливо корисні хлібобулочні вироби і макарони з грубих сортів пшениці. Таке борошно включає в себе повільні вуглеводи, що сприятливо впливає на обмін речовин.
Відмовитися варто від білого хліба, булочок, тістечок з борошна вищого сорту, в процесі виробництва якої з зерен видаляється все цінне, залишаючи лише крохмаль і порожні калорії.
Прихильники корисного харчування вважають, що знежирене молоко володіє тими ж корисними властивостями, що і натуральне. Насправді, велика частина вітамінів, що містяться в молоці, жиророзчинна.
Наприклад, кальцій. Під час знежирювання молока він нікуди не дівається. Але кальцій засвоюється в комплексі з вітаміном D, який жиророзчинний, а тому відсутній в знежиреному молоці.
Ще один мінус – знежирені молочні продукти не мають характерного смаку, який надають саме жири, а тому виробники часто додають в них підсолоджувачі, чого якраз і намагаються уникнути ті, хто худне. Крім того, повна відсутність жирів в продуктах породжує постійне відчуття голоду, навіть при вживанні достатньої кількості калорій, а тому завжди є ризик зірватися і насититися чимось «некорисним».
Найбільш оптимальний відсоток жирності молока – 2,5%.
Всім відомо, що сіль необхідна організму для нормального функціонування, а цукор додає енергії. Відмовитися від цих продуктів в чистому вигляді можливо, але всі овочі та фрукти містять той чи інший відсоток цукру і солі.
Інша справа, відмовитися від продуктів з високим вмістом цих речовин, тобто фаст-фуду.
Тобто при помірному вживанні солі і цукру ви не завдасте шкоди своєму організму, а ось повна відмова від них може принести проблеми.
Багато хто відмовляється від газованих напоїв через високий вміст цукру в них, переходячи на пакетовані соки. Але цей продукт має практично такий ж вміст цукру, як і газована вода, навіть якщо на упаковці вказано, що сік 100%.
Крім того, в пакетованому соку практично відсутня така необхідна організму клітковина. Звичайно, можна замінити такі соки свіжовичавленими, але і ними зловживати не варто. Найбільш корисно – пити якомога більше звичайної чистої води.
Алкоголь – ворог здоров’я, вважає багато хто. І частка правди в цьому дійсно є, якщо вживати його в необмежених кількостях.
Але якщо ви знаєте, що таке міра і любите червоне вино, то цілком можете дозволити собі келих в день. Вживання червоного вина невеликими дозами 1-2 рази в день – цілком здорова звичка.
Вино перед їжею сприяє стимуляції шлункової секреції і кишкової моторики, що покращує травлення і обмін речовин. Тобто вино не тільки не шкодить здоров’ю, але навіть цілком корисно. Прийнятна добова доза – 200 мл червоного вина в день або 300 мл білого.