Полуниця: ласощі і ліки

Полуниця завжди була символом насолоди завдяки своєму смаку та аромату. Але це не єдині її гідності. Ця принадна ягода володіє цілим рядом цілющих властивостей.

Лікувальні властивості полуниці обумовлені високим вмістом в ній як вітамінів і мінералів, так і природних антибіотиків і антирадіантів.

Вітаміни

Найбільше в полуниці вітаміну С, якраз те, що необхідно постійно поповнювати в організмі. Також багато в ній вітаміну В9, або фолієвої кислоти, яка особливо корисна при вагітності і маленьким дітям. Багата ягода і різними формами вітаміну Р — рутина, який організм сам нездатний виробляти, але при його дефіциті слабшають стінки судин, а капіляри стають ламкими. Комплекс мінеральних речовин в полуниці складають калій, марганець, бор, мідь, цинк, багато кальцію, магнію, натрію і фосфору, є хлор, сірка, залізо, фтор, кобальт, молібден, хром, йод. Більшість сортів полуниці багаті пектинами, які в поєднанні з вітамінами С, групи В, Р і К допомагають організму протистояти радіації. Що стосується полуничних рослинних антибіотиків, то це саліцилова кислота, антоціани і дубильні речовини.

Мало існує людей, готових відмовитися від склянки полуничного соку. І правильно. Сік з полуниці зберігає багато корисні речовини, що можна сказати далеко не про всі ягоди.

Сік полуниці може допомогти при лікуванні різних захворювань, але краще пити його в цілях профілактики, щоб він встиг допомогти організму не допустити нездужань. Полуничний сік допомагає налагодити травлення і приводить в норму обмін речовин, знижує навантаження на печінку і жовчний міхур. Марганець, що міститься в полуниці, стимулює діяльність щитовидної залози, живить нервові і мозкові клітини, сприяє формуванню складу крові і кісток, зміцнює статеву функцію.

Особливої ​​уваги заслуговують антоціани, які містяться в полуниці, природні антибіотики. Вони роблять сік полуниці потужним протизапальним засобом, що ефективно при ревматоїдному артриті, подагрі, астмі, жовчнокам’яній хворобі. Сік полуниць — відмінний засіб при захворюваннях порожнини рота, горла і носа. Ним можна полоскати рот і закапувати ніс.

Властивості

Антикоагулянтну властивість полуниці використовується для профілактики тромбоутворення. Особливо корисно в зв’язку з цим пити полуничний сік людям, які часто працюють в умовах затяжного стресу – він знижує навантаження на серце і покращує його роботу.

Полуниця нейтралізує руйнівну дію вільних радикалів завдяки великому вмісту потужних антиоксидантів. Це допомагає зміцнити пам’ять, так як омолоджуються клітини нервової системи і мозку, підтримується їх активний стан.

Сік полуниці володіє і протираковими властивістями, завдяки вмісту вітаміну С, фолату і антоцианам, антиоксидантам. При регулярному вживанні соку полуниці можна забезпечити відмінну профілактику виникнення і розвитку пухлин. Нейтралізувати негативні наслідки куріння і роботи з шкідливими речовинами.

Про достоїнства полуниці можна ще багато говорити. Однак якщо ви вирішили приготувати сік з полуниці, то необхідно знати деякі правила, які допоможуть зберегти корисні речовини. Сік готують з повністю дозрілих, свіжих, ароматних і соковитих ягід, вони повинні бути червоного або темно-червоного кольору. З неякісних та пошкоджених ягід сік буде не тільки несмачним, але швидко зіпсується, так як швидко окислиться і використовувати його буде не можна.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.