При діагностиці поліпів матки, необхідно вживати відповідні заходи щодо їх усунення, так як ця проблема вимагає більшої уваги, ніж здається багатьом жінкам.
Небезпека поліпів матки в тому, що вони можуть призвести до анемії, безпліддя і викиднів при вагітності.
Поліпи матки – це новоутворення на внутрішній слизовій оболонці матки – ендометрії. Розміром такі вирости можуть бути від кількох міліметрів до кількох сантиметрів і розростатися до розмірів тенісної кульки і більше.
Поліпи можуть бути прикріплені до матки тонкою ніжкою або «сидіти» на широкій основі. Вони можуть бути поодинокими або множинними. При рясних розростаннях ставлять діагноз «поліпоз матки». Бувають випадки, коли поліпи охоплюють не тільки матку, але і піхву.
Розвиток поліпів не залежить від віку, вони можуть з’являтися як у молоденьких дівчат, у яких ще не нормалізувався місячний цикл, так і у жінок в клімактеричному періоді. На сьогоднішній день поліпи займають перше місце серед всіх доброякісних утворень матки.
Найбільш частим симптомом поліпів є занадто рясні і тривалі менструації і часті дисфункціональні кровотечі. Серед інших симптомів такі як:
Описані симптоми часто збігаються з такими ж при наявності ендометріозу, міоми матки або загрози викидня. Тому, чим раніше буде поставлений правильний діагноз, тим вище ймовірність, що доведеться уникнути розвитку ускладнень, в тому числі може знадобитися пов’язане з поліпами лікування безпліддя. Кам’янець-Подільський Центр сімейної медициною має в своєму штаті команду досвідчених гінекологів, які допоможуть вирішити подібні проблеми з жіночим здоров’ям.
Досить часто поліпи поводяться безсимптомно і виявляються лише під час профілактичного огляду. Це ще раз підтверджує необхідність регулярно обстежуватися у гінеколога навіть якщо нічого не турбує.
Поліпи матки діагностують при проведенні гінекологічного огляду, УЗД, гітероскопіі.
При відсутності болючих симптомів хвороби і якщо розміри поліпів дуже маленькі, пацієнтці рекомендується консервативне лікування, без видалення новоутворень. При більших розмірах поліпів, їх видаляють мініінвазивним методом з подальшою гормональною терапією.
Поліпи з’являються при дисфункції яєчників, гіперплазії ендометрію, фібріомі матки, мастопатії, полікістозі яєчників, хронічних інфекційних і запальних захворюваннях. Але на зростання поліпів впливає і наявність таких захворювань, як ожиріння, цукровий діабет, хвороби щитовидки і навіть часті стреси.
Лікарі-гінекологи після численних спостережень і досліджень стверджують, що поліпи матки можуть стати перешкодою зачаття і вагітності. Тому своєчасне лікування та видалення поліпів підвищує ймовірність природного зачаття.