Природне покликання кожної жінки — виносити і народити дитину. На жаль, в наші дні досить частими стали випадки безпліддя. Дана проблема наповнює собою все життя жінки, але кожна має в душі надію — зачати і народити… Що є головною причиною проблеми?
Лікарі стверджують, що як не дивно, але саме природне бажання любити і бути коханою створює безвихідь. Всі інтимні відносини не тільки роблять життя кращим, але навіть через багато років можуть серйозно ускладнити його.
Інфекції статевих шляхів — найбільш часта причина невиношування — хламідіоз, уреаплазмоз і мікоплазмоз. Збудники цих захворювань викликають хронічні запалення придатків матки, а це веде до утворення спайок і непрохідності маткових труб. Дуже часто в результаті інфікування жінки страждають безпліддям, а якщо вагітність і настає, то супроводжується багатьма ускладненнями. Підступність даних інфекцій в тому, що часто жінка навіть не підозрює про своє захворювання, так як протікає воно безсимптомно, а тому не звертається своєчасно до лікаря.
Перші симптоми генітальних інфекцій — зміна піхвового секрету. Збільшується кількість виділень з піхви, з’являється неприємний запах. Крім того, відчуття дискомфорту у вигляді печіння і свербіння в статевих органах — серйозний привід для візиту до лікаря-гінеколога. Нерідко уреаплазмоз і мікоплазмоз супроводжується циститом.
При проникненні інфекції з піхви до придатків матки розвивається аднексит (запалення яєчників і маткових труб). При цьому виявляються такі симптоми як підвищення температури тіла, сильні болі внизу живота, рясні вагінальні виділення. Така клінічна ситуація вимагає термінової госпіталізації. Однак найчастіше розвивається уповільнене хронічне запалення придатків і симптоми не такі яскраві. Часто хронічне запалення придатків супроводжується порушенням менструального циклу.
Останні методи діагностики збудників захворювань статевих шляхів досить точні. Щоб виявити інфекцію, досить здати мазок з піхви — ПЛР. Цей метод діагностики настільки чутливий, що дозволяє виявити навіть найменшого збудника. Хоча іноді результат дослідження може бути хибнопозитивним.
Найбільш точний метод — посів на кожен вид інфекції. Щоб результат був максимально точним, перед візитом до лікаря на протязі доби не треба підмиватися, тим більше спринцеватися.
Якщо результати ваших аналізів виявилися позитивними, не варто панікувати: сучасні засоби дозволяють позбутися від інфекцій, хоч це і важко. Зверніться до лікаря, якому ви довіряєте, і він призначить оптимальний курс лікування. Як правило, це комплексне лікування, що включає відразу кілька ліків. Відразу після лікування необхідно пройти контрольне дослідження, а потім ще два протягом двох менструальних циклів. Якщо результати всіх контрольних аналізів негативні – ви здорові. І головне – лікуватися необхідно разом з партнером, інакше всі ваші зусилля виявляться марними.
Бережіть себе!
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.