По «мікробному» сліду можна встановити особу людини

Бактерії є невід’ємними супутниками нашого життя, заселяючись в нас і навколо нас. Нещодавно вчені з’ясували, що мікроби також оточують людину невидимою хмарою. Було встановлено і те, що кожному властивий індивідуальний набір бактерій, а слід від нього залишається в повітрі ще кілька годин.

Як відомо, бактерії, як корисні, так і шкідливі, постійно знаходяться в тісному зв’язку з людиною. Всі вони важливі і виконують певні функції: забезпечення нормальної роботи травної системи, підвищення імунного захисту організму.
Американські вчені вісім років тому запустили проект «Мікробіом людини» для ретельного вивчення бактерій, що живуть в тісному зв’язку з людиною. Учасниками дослідження стали 200 здорових осіб, у яких були взяті зразки мікроорганізмів з різних ділянок тіла і внутрішніх органів.

Результат дослідження

У результаті виявилося, що людина є носієм більш 10 тисяч бактерій, в основному корисних чи нешкідливих. Але і патогенні організми знаходяться в тісному контакті з людиною. Так, наприклад, на носовій хустинці був знайдений золотистий стафілокок, який при ослабленні імунітету провокує двостороннє запалення легенів.

Ученими також була складена карта проживання мікроорганізмів на тілі людини. Виявилося, що найбільше бактерій живе в носовій порожнині, слухових проходах, волоссі, нижньому кишечнику, ступнях і долонях, а найменше, як не дивно, – в ротовій порожнині.
Наступним етапом стало визначення вченими того, які бактерії живуть навколо людини.

Проведення експерименту

В експерименті взяло участь 11 осіб від 20 до 32 років, які не страждають якими-небудь хронічними захворюваннями. Умовою стало те, що за 4 місяці до початку експерименту учасники не повинні були приймати будь-які ліки.

Під час експерименту учасники повинні були знаходитися в провітрюваній кімнаті. У першому випадку повітря надходило з сусіднього приміщення, у другому – з вулиці.

У першому випадку кожен учасник перебував у кімнаті 4 години, потім ненадовго виходив і знову повертався на 2 години. У другому випадку учасника запускали в кімнату на 1,5 години 3 рази.

Кожного разу після виходу учасника з кімнати бралися проби повітря і пилу з поверхні стін, меблів. Всього було взято понад 300 проб, в яких виявили тисячі бактерій в самих різних комбінаціях.

У першому випадку вчені хотіли дізнатися, чи є навколо людини мікроорганізми і чи залишаються вони в повітрі. У результаті вчені з’ясували, що кожній людині властивий індивідуальний набір бактерій, які витали в провітрюваному приміщенні 4 години після того, як людина покинула його. Мікробна хмара, в основному, складається з лактобактерій, пептострептококів, стрептококів, біфідобактерій і стафілококів.

Висновки

Більше того, вчені встановили, що по сліду бактерій можна визначити статеву приналежність. Так, велика кількість лактобактерій було виявлено в жіночій мікробній хмарі.

Наступне дослідження було покликане встановити, наскільки індивідуальною є ця хмара. У результаті вчені встановили, що одні й ті ж бактерії оточують всіх людей, але от співвідношення цих бактерій у кожного унікальне.

Таким чином, вчені стверджують, що по сліду бактерій можна встановити навіть особистість людини.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.