Плевра являється оболонкою легенів. Запалення оболонки плеври називається – плеврит. Як правило, плеврит не розвивається сам по собі. Найчастіше він є наслідком захворювань, які мають простудний характер.
.
У деяких випадках буває так, що плеврит є проявом певних системних захворювань організму.
Типи захворювання:
- плеврит інфекційного характеру, він викликаний хвороботворними бактеріями, що проникають в організм в середину;
- плеврит асептичного характеру, він розвиваються при травмах плеври або легеневій онкології.
Плеврит найчастіше розвивається у людей, які переносять:
- часті переохолодження;
- гіподинамію;
- постійні надмірні навантаження фізичні;
- незбалансоване харчування;
- непереносимість деяких лікарських засобів
Симптоми:
Симптоми плевриту, як правило, додаються до клінічних ознаках головного захворювання, наприклад, перелому реберних кісток, запалення легенів або злоякісного новоутворення легень
.
Симптоми плевриту можуть проявлятися 3-ма синдромами:
- синдром сухого плевриту;
- синдром негнійного походження;
- синдром гнійного походження.
При даному захворюванні один синдром може переходити в другий.
Симптоми сухого плевриту – це неприємні відчуття в області грудей, які стають сильними на вдиху. Біль виникає через зачіпання больових рецепторів і розташовується в зоні, в якій локалізуються фіброзні накладення. При зміні положення тіла неприємні відчуття стають сильнішими. Якщо хворий займає лежаче положення на тому боці, що болить, то відповідно біль проходить. Дихання у хворого часте, поверхневе та неглибоке. Під час дихання хворого можна спостерігати несиметричні руху в області грудної клітини.
Гнійни плеврит характеризується дуже складним перебігом. Він починається з болючих відчуттів в стороні грудини, яка є ураженою, в процесі дихання біль стає сильнішим, підвищується температура тіла, виникає загальне нездужання і розвивається гарячковий стан.
Дуже часто спостерігаються перепади температури тіла протягом однієї доби. Ці перепади протікають в супроводі з посиленим виділенням та судомним ознобом. В окремих випадках відзначаються прискорене серцебиття та утруднене дихання.
В процесі обстеження хворого на рентгенівському апараті встановлюються накопичення рідини в порожнині плеври. Якщо не проводити своєчасне лікування, то інтоксикація організму розвивається далі, пацієнт відмовляється від їжі, шкірні покриви бліднуть, хворий втрачає вагу.
Відвідайте Центр Сімейної Медицини в м. Кам’янці-Подільському за адресою: вул. Драгоманова, 14а, м. Кам`янець-Подільський. Отримайте поради від наших лікарів щодо профілактики Вашого здоров’я.