Після інсульту треба жити з оптимізмом!

Позитивне ставлення до життя дозволяє сповільнити запальний процес в мозку, а це знижує ризик інвалідизації.

Оптимізм рятує мозок

Радіти інсульту, звичайно, не доводиться, а у хворих, які перенесли його, в більшості випадків спостерігається апатія і депресія. Однак вчені з Університету Техасу з’ясували, що збереження оптимізму після інсульту – ефективний спосіб захисту від його наслідків у вигляді наростаючої інвалідності. Доведено, що у оптимістів сповільнюється запальний процес в мозку, а швидкість відновлення після важкого порушення мозкового кровообігу значно зростає.

У пацієнтів з інсультами, особливо з великими, часто спостерігаються набряки мозку. Вони можуть призводити до тяжких наслідків, таким, як пошкодження мозку, параліч, порушення мовлення, навичок ковтання і т. п. Дослідження показали, що протистояти запальним процесам в мозку можна за допомогою гарного настрою. Протягом трьох місяців лікарі стежили за станом 45 пацієнтів, що відновлюються після інсультів. І чим більш оптимістично вони дивилися на життя, тим менше запальних маркерів фіксувалося в їх крові.

Цікаво, що рівень оптимізму вимірювався за спеціальною науково обґрунтованою шкалою, так само, як і тяжкість інсультів. Дослідження показало, що у оптимістів фіксувався найкращий результат одужання після хвороби, в порівнянні з песимістами, навіть за умови однакових мозкових порушень. На відновлення у них йшло значно менше часу.