Досліджуючи природу інсульту, вчені прийшли до висновку, що ризик хвороби збільшується при підвищеному занепокоєнні.
Проведене дослідження стало першим, в рамках якого вчені пов’язали занепокоєння і інсульт незалежно від інших факторів, таких як депресія. Фахівці відзначили, що тривожні розлади є одним з поширених психічних розладів. Серед симптомів – нервозність, хвилювання, м’язова напруженість, пітливість, запаморочення і тремтіння.
Протягом 22 років вчені вивчали групу з 6019 чоловік у віці від 25 до 74 років. Був розроблений спеціальний опитувальник для оцінки неспокою і рівня депресії, так само був проведений аналіз крові, медичний огляд, а також заповнена психологічна анкета.
Експерти досліджували інсульт, спираючись на історію хвороби пацієнтів з лікарень, будинків престарілих, вивчаючи свідоцтва про смерть. Враховуючи й інші фактори, було з’ясовано, що навіть незначне підвищення занепокоєння пов’язане з великим ризиком інсульту. Люди з високим рівнем занепокоєння на 33% більше схильні до інсульту, ніж люди з низьким рівнем занепокоєння.
Кожній людині притаманне висловлювати занепокоєння в тих чи інших ситуаціях. Але коли цей рівень підвищується або стає хронічним, в майбутньому це може позначитися на серцево-судинній системі.
Люди, які занадто турбуються, більш імовірно, стають курцями, а також фізично неактивні, що в деякій мірі може пояснити їх недугу. Підвищений рівень гормону стресу, частота серцевих скорочення або артеріальний тиск також можуть стати головними чинниками, що ведуть до інсульту.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.