Песимісти не замислюються про майбутнє?

Про негативний вплив на здоров’я песимізму психологи говорять давно. Тепер вчені з’ясували, що сприйняття життя визначає ставлення людини до свого здоров’я.

Так, будучи в стабільно поганому настрої, людина більш схильна до насичення нездоровою їжею, а от коли людина почувається добре, то, швидше за все, буде віддавати перевагу здоровій їжі. За даними американської дослідницької групи, оптимісти більше думають про своє майбутнє і визнають довгострокові переваги споживання поживної їжі.

Меріл Гарднер, доцент університету зі штату Делавер, провела дослідження, в результаті якого з’ясувала, що перспектива часу допомагає людям зробити кращий вибір.

Група вчених під керівництвом Меріл провела експеримент, щоб вивчити питання вибору здорової їжі людьми в гарному настрої, тоді як в похмурому настрої люди вибирають швидку їжу. Якщо людина перебуває в поганому настрої, то зосереджуються на тому, що можна з’їсти швидко.

Фахівці радять:

-якщо у вас поганий настрій і ви збираєтеся прийняти їжу, то знайдіть спершу альтернативні способи поліпшення настрою, наприклад, поспілкуйтеся з друзями або послухайте музику.

Негатив же змушує людину зосереджуватися на короткостроковій перспективі, а тому ми підсвідомо вважаємо за краще нездорову їжу, яка задовольняє нашу потребу почувати себе добре.

У ході експерименту фахівці відзначили, що люди в гарному настрої вибирають більш поживні варіанти, їм подобається ідея залишатися здоровими до старості. Таким чином вчені зробили висновок, що позитивний настрій змушує людей думати про майбутнє.