Всі ми із нетерпінням чекаємо літа, але часто воно приносить із собою такі неприємні сюрпризи, як тепловий або сонячний удар. Тепловий удар виникає у результаті довгого перебування організму в середі з високою температурою. Особливо легко отримують тепловий удар немовлята.
Крім високої температури повітря до теплового удару може призвести занадто теплий одяг, особливо із штучних тканин, високі фізичні навантаження та низький рівень вологи в організмі. Головні симптоми перегріву — це в’ялість, запаморочення та головний біль, швидка втома, ускладнене дихання, температура тіла до 40°С. Якщо своєчасно не стабілізувати стан, то наступає тепловий удар, який супроводжується втратою свідомості, блідістю та пітливістю. При сонячному ударі характерно порушення серцебиття, потемніння в очах, задишка, почервоніння шкіри та нудота.
Що ж робити, коли наступає тепловий удар?
Перш за все, треба дати постраждалому можливість вільно дихати: відчинити всі вікна та двері, вивести на вулицю, відвести у тінь. Потім потрібно охолодити його тіло за допомогою холодного простирадла або прохолодного душу. При втраті свідомості до носа піднести ватний тампон, змочений у розчині аміаку. Якщо до симптомів додається блювота, то обов’язково потрібно прослідкувати, щоб голова знаходилася вище тіла, і хворий не захлинувся блювотинням.
Але краще уникнути описаних неприємностей дотриманням деяких правил поведінки під час спекотної погоди. В першу чергу підберіть відповідний одяг: легкий головний убір та світлий одяг із натуральних тканин. Також дотримуйтеся питного режиму, для цього обирайте підсолоджену або підсолену воду.