У наш стрімкий час навряд чи знайдеться людина, яка хоча б раз в житті не відчувала або ще не відчує симптоми підвищеного тиску – головний біль, нудоту, біль у серці, дратівливість.
На жаль, у величезної кількості людей такий стан є нормою, а не винятком. Більше того, багатьом з них притаманне скептичне ставлення до життя і відповідні психологічні риси. Виходить, що характер людини базується на її хворобі. Або навпаки.
Вчені вже давно встановили зв’язок між сильними емоціями, що викликають різкий викид адреналіну, і підвищенням артеріального тиску. Як правило, ці емоції негативні. Гіпертоніки часто відрізняються дратівливістю, агресивною реакцією на будь-яку ситуацію, в якій, на їхню думку, зневажаються їхні інтереси. При цьому, найчастіше, їх реакція не відповідає об’єктивній тяжкості ситуації, вони просто її такою сприймають.
Психологи заявляють, що серед гіпертоніків чимало перфекціоністів – людей з комплексом відмінника, що намагаються все виконати на вищому рівні. Прагнення до ідеалу – це непогано, але … Все має бути в міру. Такій людині завжди не вистачає часу. Кількість справ, постійні тимчасові рамки, прагнення до бездоганності створює відчуття пастки, що неминуче веде до стресу.
Біда ще й у тому, що перфекціоніст вимогливий не тільки до себе, але і до оточуючих, йому все треба тримати під контролем, він не виносить спонтанності, а зміна планів може стати причиною поганого настрою.
Не дивно, що перебуваючи в такій напрузі, організм починає чинити опір, подаючи сигнали своєму господареві підвищенням тиску та іншими неприємностями зі здоров’ям.