У цю пору року ми традиційно переходимо на літній час. Про стресове сприйняття організмом такого перескоку сказано чимало. Але вчені з університету Суррея (Велика Британія) знайшли ще один негативний наслідок для організму.
Вчені пояснюють, що циркадний ритм, який в значній мірі визначає наш спосіб життя, багато в чому орієнтується на стан денного світла. При зміні часового поясу він вловлює зміни і починає перебудовуватися. Але коли мова йде про переведення годинника, даних аналогічних змін не відбувається, через що людині значно складніше перебудуватися на новий режим, особливо підліткам.
В ході досліджень було встановлено, що сон студентів після зміни часу доби скоротився в середньому на дві години – з 8 до 6. І такий режим у них тривав протягом двох тижнів. Найчастіше це було пов’язано з тим, що студенти не могли заснути в потрібний час по новому режиму, так як циркадний ритм знаходився в повному хаосі, що чітко показали аналізи гормонів. Так звана група гормонів сну могла виділятися не годину, на дві або навіть на три години пізніше норми. Збій у виробленні гормону мелатоніну негативно впливає на якість сну.
У дорослих зміни не так помітні – лише близько 50% з них внаслідок зміни часу доби змушені скоротити нічний сон з 8 до 7 годин. Вчені стверджують, що чим старша людина, тим простіше їй підлаштуватися під подібні зміни. Вже через дві-три тижні нормальний ритм може бути відновлений, але за цей час може бути завдано істотної шкоди здоров’ю, зокрема серцево-судинній системі.
На цей період також істотно зростає ризик розвитку цукрового діабету і депресії, людина буде постійно відчувати недосипання. Кілька знизиться активність мозку, і людина буде демонструвати гірший рівень мислення.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.