Кумирами вашого малюка є мультиплікаційні герої? Він часто копіює їх своєю поведінкою? Австралійські експерти б’ють на сполох — герої улюблених дітьми мультфільмів можуть провокувати ожиріння.
Саме до такого висновку прийшли вчені в ході дослідження, присвяченого виявленню чинників, що формують у дитини потяг до нездорового харчування.
Мультики виявилися в числі таких факторів, тому що їхні герої, з якими дитина себе асоціює або просто симпатизує, нерідко зловживають нездоровою їжею, мають повну статуру і схильні до обжерливості. Активісти Австралійської асоціації охорони здоров’я підмітили, що часто популярні мультфільми спонсоруються виробниками продуктів. Аналізуючи ринок реклами останніх років, можна впевнено заявити, що мультиплікація стала справжнім золотим дном для виробників продуктів фаст-фуду та іншої шкідливої їжі. А це особливо небезпечно зважаючи на схильність дітей до несвідомого сприйняттю прихованої реклами.
За даними міністерства охорони здоров’я США, кількість хворих ожирінням дітей і підлітків за останні 40 років зросла в три рази. Більше третини сучасних американських дітей мають надлишкову вагу, а 17% страждають ожирінням. П’ять років тому одинадцять найбільших американських виробників харчової продукції та напоїв, серед яких McDonald’s, PepsiCo і Coca-Cola Co, оголосили про введення обмеження на рекламу своїх товарів для дітей молодше 12 років.
У рамках нових правил, образи популярних героїв мультфільмів можна було використовувати тільки для реклами натуральних і корисних продуктів. Якщо раніше улюблені дітьми Міккі Маус, Губка Боб і Шрек використовувалися при рекламі фаст-фуду і солодкої газованої води, то їх було вирішено використовувати для популяризації здорового харчування і фізичної активності серед дітей.
Автори австралійського експерименту також відзначили, що сучасні мультфільми не тільки доводять дітей до зайвої ваги, формуючи у них нормальне ставлення до переїдання, але і чинять негативний вплив на розвиток їх інтелекту. У зв’язку з цим експерти закликають до заборони прямої реклами мультиплікаційними героями дуже калорійних і шкідливих продуктів харчування, крім того, вони наполягають на перегляді існуючого контенту на предмет прихованої реклами і пропаганди обжерливості.
Але проблема ожиріння в даний момент турбує не тільки державу, але і вчених. Зокрема, вчені з Бакінгемского університету, Великобританія, запропонували спеціальну формулу молока, яке повинно вирішити проблему ожиріння. А бельгійські вчені пропонують рятувати від ожиріння за допомогою імплантації електродів у мозок.
А може краще з молодшого віку більше приділяти увагу правильному вихованню та формуванню здорового ставлення до свого організму?