Отит – це стан, при якому вухо стає предметом запалення. З усіх вушних захворювань, найбільш поширеним є запалення середнього вуха.
Якщо гострий отит не лікувати належним чином, він може перейти в хронічну форму, викликаючи відсікання виділень з вуха та погіршення слуху. Зазвичай запалення розвивається раптово: дитина може прокинутися серед ночі, плачучи і тримаючи ручку за хворе вухо. Температура у дитини може піднятися.
Лікар повинен обов’язково оглянути дитину. Самостійно введення лікарських засобів в вухо без рекомендацій лікаря не рекомендується.
Народна медицина історично використовувала цілющі трави для лікування отиту. Герань кімнатний (пеларгонія) є ефективним народним засобом. Листочок герані можна використовувати для компресу на хворе вушко.
У випадках, коли хвороба зашла далеко, можна використовувати аплікації на хворе вухо. Для цього змішайте пшеничне борошно, житнє борошно чи толокно вівсяне з камфорним спиртом (1:2), додайте розбите куряче яйце та чайну ложку лляної олії. З цієї суміші створіть коржик, який застосуйте до хворого вуха, а зверху – компресний папір. Тримайте протягом ночі.
Для лікування отиту була популярною також звичайна шандра.
Зазначимо, що шандра – це корисна рослина для здоров’я дітей. Її використовували для ванн з метою покращення здоров’я та запаху.