Остеохондроз

Остеохондроз в даний час є найпоширенішою хворобою хребта, на яку страждає більше 70% населення України. На остеохондроз найчастіше хворіють люди літнього віку. Хоча зараз це захворювання дуже «помолодшало», часто зустрічаються підлітки із таким захворюванням. Захворювання виявляється болем в спині і обмеженням рухів в уражених суглобах. На фоні остеохондрозу можуть розвиватись дисфункції або захворювання внутрішніх органів, нервової системи.

Його можуть спричинити різноманітні фактори, зокрема такі, як: інфекційні, ревматоїдні захворювання, аномалії розвитку хребта, травми, ендокринні захворювання, спадковість, статичні та динамічні перевантаження, вібрація, погана екологія.

Умовно можна виділити:

  • поперековий;
  • шийний;
  • грудний.

Найчастіше хворі скаржаться саме на поперековий остеохондроз.

Симптоми:

Ниючий або колючий біль у спині, простріли. Людина не може розігнутись після того, як нахилилась. Біль посилюється після піднімання важких речей, при різноманітних рухах тілом.

У хворих на шийний остеохондроз спостерігаються такі симптоми як: головні болі та запаморочення, нудота, погіршення зору у вигляді «мушок» та «плівки» перед очима, розлад сну, важкість у голові, підвищений тиск, може спостерігатись кардіальний синдром, який нагадує стенокардію, аритмію, тахікардію. Але при обстеженні серцевого м’яза ні функціональних, ні органічних змін немає (при відсутності серцевих захворювань). Раптово виникають простріли через незначне навантаження або різкі рухи.

Грудний остеохондроз проявляється значно рідше за попередні види. Може бути у поєднанні із сколіозом чи лордозом. Проявляється функціональним ураженням внутрішніх органів — серця, нирок, шлунку; задишкою; зниженням потенції у чоловіків. Під час глибокого вдиху відчувається сильний біль у ребрах, що іноді призводить до ускладнення дихання.

Лікування

Для лікування остеохондрозу у нашому медичному центрі застосовують фітотерапію, гірудотерапію та масаж. Рекомендується виконувати вправи лікувальної фізкультури. Хворим бажано спати на жорсткому тонкому матраці, що має лежати на дерев’яному щиті.

Якщо Ви помітили у себе будь-який із симптомів остеохондрозу, необхідно звернутись до лікаря для уточнення діагнозу, він призначить спосіб лікування, що підходить саме для Вас, і вже після цього починати лікування. Повністю вилікувати остеохондроз досить складно, але систематичне виконання порад лікаря допоможе принаймні значно полегшити неприємні симптоми.

Профілактика

Виконувати комплекс гімнастичних вправ не менше трьох разів на тиждень. Замінити перегляд телевізора прогулянками на свіжому повітрі. Спати на твердому ліжку. Лікувати у дітей сколіоз. Вчити їх правильно сидіти, читати та писати з дотриманням постави. Правильно харчуватись. Не переїдати, не допускати ожиріння. Лікувати інфекційні та інші захворювання, а також ендокринні і гормональні порушення, які здатні призвести до остеохондрозу.