Особливості вживання соків

Час від часу в суспільстві виникає мода на той чи інший продукт. У наші дні поширилася думка, що будь-який свіжовичавлений сік корисний для організму в будь-яких кількостях. Чи правда це?

Сік кожного плоду характеризується своїми індивідуальними властивостями, тому цілком припустимо, що має як показання, так і протипоказання. Щоб вживати соки з користю для здоров’я, треба вивчити їх детальніше.

Так, виноградний сік дуже допомагає при занепаді сил, його призначають при нервовому виснаженні і серцево-судинних захворюваннях. Крім того, виноградний сік має відмінні тонізуючі і загальнозміцнюючі властивості. Але особливістю його є високий вміст глюкози, тому він протипоказаний при цукровому діабеті. Напевно, найбільш популярним і улюбленим, особливо під час спеки, є апельсиновий сік, тому що він відмінно втамовує спрагу. Це добре, тому що в ньому великий вміст вітамінів С і А, а значить, він хороший для профілактики гіповітамінозу. Апельсиновий сік також стимулює роботу кишечника, але його не можна приймати тим, хто страждає від виразки шлунка та гиперацидного гастриту.

Без сумнівів, користі соків для організму набагато більше, ніж шкоди.

Сьогодні склянка свіжого соку взагалі сприймається як символ здорового способу життя. Головна користь соків для нашого організму в тому, що вони легко перетравлюються і насичені великою кількістю поживних речовин. Але не можна це сказати абсолютно про всі соки, з особливою увагою треба поставитися до зберігання цього продукту, щоб він не втратив своїх дорогоцінних властивостей. Наприклад, свіжовичавлені соки корисні тільки протягом перших десяти хвилин після приготування, а потім вони перетворюються в звичайний кисло-солодкий напій.

Останнім часом з’явилося багато критиків соків довгого зберігання, тобто тих, які в магазинах продаються в тетрапакетах. Насправді основним змістом цих соків, як не дивно, дійсно є натуральний сік, але не свіжовичавлений, а відновлений із концентрату. Такі соки зберігають частину властивих їм вітамінів, але при термообробці під час приготування вони втрачають значну частину ферментів і ефірних масел, необхідних нам для нормального обміну речовин. При купівлі соку звертайте також увагу на упаковку, а саме на опис продукту, адже зображений на коробці соковитий фрукт ще не гарантує його вміст, це може бути нектар або просто напій.

А взагалі, вживайте соки частіше, тільки правильно їх для себе підбирайте, зберігайте та купуйте.