Ванни від осінньої хандри
Немає кращого способу зігріти тіло і душу, ніж у вогкий осінній день зануритися в ароматну теплу ванну. До того ж такі процедури покращують настрій, допомагають позбутися стресу,
целюліту, застуди…
Дехто думає, що процедура прийняття ванни проста і мудрувати тут нема чого. Так воно в принципі і є, але, щоб вона приносила максимальну користь і задоволення, потрібно знати деякі тонкощі.
Ванна для миття не призначена, а тому перед тим, як її приймати, слід вимитися під душем: чиста шкіра буде краще й інтенсивніше вбирати корисні речовини з води. Однак якщо ви плануєте приймати ванну з піною, то краще не використовувати для миття гель або мило: просто обмийте тіло теплою водою або ж спеціальним безмильним засобом для душу, що не містить лугів (це перешкодить пересушуванню шкіри).
Температура
Оптимальна температура води у ванні – 37-38 С.Якщо вона перевищує 40 С, то замість приємного розслаблення вас чекає втома. До речі, деякі фахівці радять починати прийом ванни з температури, наближеної до природної температури тіла, а потім вже робити воду більш гарячою – за рахунок цього знижується навантаження на серце та судини.
Час
Оптимальний час прийняття ванни – 15 хвилин. Якщо його перевищити, ванна з корисної процедури перетвориться на досить сумнівне з точки зору користі дляздоров’я заняття: у клітинах значно знижується рівень вологи, а поверхня шкіри втрачає природній захисний шар. Так що в любителів похлюпатися у ванні годинку-півтори є привід замислитися з приводу своїх уподобань.
Тепер щодо різних компонентів. Ванни з ароматичними оліями допоможуть позбутися різних недуг. Потрібно просто використовувати відповідну олію або суміш – 10 крапель на ванну. При стресі добре допомагають олії меліси і лаванди, при целюліті – грейфрута та апельсина, для підвищення пружності шкіри підійде олія розмарину, а при застуді будуть ефективними соснова та евкаліптова олії.
Ванни з відварами трав підходять на всі випадки життя. А підготувати їх дуже просто: візьміть 100-150 г сухих трав (або десять одноразових пакетиків) і заваріть у 0,5 л води. Настоюйте 15-25 хвилин (пакетики заварюються швидше), процідіть та заливайте у ванну. Такі вани дуже корисні для шкіри: вони поліпшують її стан, очищають та заспокоюють її, додаючи шовковистості і здорового кольору.
Також можна приймати ванни із солями і морськими водоростями. Сіль без проблем можна купити у будь-якій апетеці. З морськими водоростями складніше, але все-таки пакетики, порошки і спеціальні таблетки, що містять їх, при бажані теж можна знайти. Ці продукти володіють гарною очищувальною та антицелюлітною дією, а також сприяють зменшенню ваги – їх вплив прискорює виведення токсинів, винних у “розбуханні” жирових клітин. У ванн з таким наповнювачем – є свої особливості: щоб мікроелементи, які містяться в цих продуктах, виконували своє завдання, пори шкіри повинні бути розширені. Тому нам потрібна вода високої температури. Ефект від таких ванн буде помітний, якщо їх приймати не менше 2 разів на тиждень.
Ванни з молоком і медом – справжній подарунок для шкіри, оскільки вони мають виражений живильний і відновлювальний ефект. Мед з молоком (у пропорції 3 столові ложки на літр) зроблять гладенькою і сяючою шкіру будь-якого типу (якщо у вас, зрозуміло, немає алергії на ці продукти).
Пам’ятка
Ваннами зловживати не можна (2-3 рази на тиждень і не більше), оскільки ця процедура значно знижує рівень вологи у шкірі і робить її схильною до подразнення. Не приймайте ванну на повний шлунок – у такому стані неможливо повністю розслабитися. Після ванни добре обполоснути тіло прохолодним душем – ця процедура допомагає закритися порам шкіри. Після прийому ванни нанесіть на тіло зволожувальний крем або лосьйон.
Відвідайте Центр Сімейної Медицини в м. Кам’янці-Подільському за адресою: вул. Драгоманова, 14а, м. Кам`янець-Подільський. Отримайте поради від наших лікарів щодо профілактики Вашого здоров’я.