Осіннє-зимова пора — час нежиті та застуди. Народна медицина різних країн світу може виявитися дуже корисною, якщо правильно застосовувати різноманітні настоянки, відвари і компреси. Якщо ви дізналися про незвичайний спосіб лікування нежиті, дізнайтеся, що про нього думають лікарі цих країн, адже багато з рецептів не дуже-то й приємні.
Отже, Північна Америка. Кожна американська мама добре знає, що хвору дитину потрібно годувати курячим супом якомога більше. Лікарі цілком згодні з таким способом лікування. Згідно з останніми дослідженнями курячий суп дійсно зменшує симптоми застуди, так як позитивно впливає на рухливість білих кров’яних тілець.
Домініканська республіка. Подрібнити половинку цибулини, змішати з чашкою меду і дати настоятися пару годин. Щовечора приймати 2 столові ложки отриманих ліків, заздалегідь змішавши з соком половини лайма, поки не зникнуть всі симптоми. Важливий нюанс — цибулю треба різати ножем, а не подрібнювати блендером.
Лікарі згодні, що дане зілля дуже навіть дієве, так як цибуля володіє яскраво вираженим протизапальним ефектом і є сильним антиоксидантом. Крім того, ударна доза вітаміну С в соку лайма сприяє активізації захисних сил організму. А от необхідність подрібнювати цибулину вручну медики не змогли пояснити.
Куба. Кубинці рятуються від нежиті досить приємним способом — в необмежених кількостях п’ють чай з орегано. Рецепт до смішного простий: півчашки сухих листочків орегано (або інша назва — материнки) заливають склянкою гарячої води і настоюють протягом п’яти хвилин.
Лікувальна дія материнки полягає в антисептичних і антигістамінних властивостях. Приймаючи такий чай, симптоми нежиті, як мінімум, зменшаться.
Іспанія. А цей рецепт не всім сподобається. Три зубчики самого «злого» часнику залити трьома чашками окропу і довести до кипіння. Потім зняти посуд з вогню і додати у відвар півчашки лимонного соку і півчашки меду. І ось цю зовсім не їстівну суміш доведеться приймати по половинці склянки три рази в день.
Лікарі коментують дане вариво таким чином: не всі несмачні народні засоби однаково корисні. На жаль, кип’ятіння вбиває велику частину корисних речовин і вітамінів, що містяться в часнику, соку лимона і меді. А лікувальний ефект від цього зілля пояснюється сильним бажанням хворого одужати і швидше припинити катувати себе неприємними ліками.
Греція. Для греків навіть хвороба стає приводом випити, тому навіть традиційний народний рецепт від застуди у них містить алкоголь і нагадує глінтвейн. Чайну ложку квіток ромашки заливають двома склянками окропу, додають паличку кориці, три зірочки гвоздики і цитрусову цедру. Дати настоятися п’ять хвилин, а потім додати чайну ложку меду і бренді «Метакса» за смаком.
Лікарі сумнівно ставляться до цілющих властивостей даного напою. Хоча в цілому визнають, що ромашка має противірусні і заспокійливі властивості, мед знімає кашель, а цитрусові підвищують імунітет. Що стосується бренді, то воно саме по собі не є цілющим, але, швидше за все, добавлено в рецепт, щоб хворий отримав задоволення від лікування, що теж корисно з психологічної точки зору.
Японія. Японці вважають незамінним для лікування застуди корінь імбиру, який треба натерти і 2 чайні ложки отриманої маси залити двома третинами склянки гарячої води і настояти. Лікарі підтверджують, що імбир стимулює захисні сили організму, але радять додавати в зілля мед і лимон, чим посилити користь і поліпшити смак.
Вибирайте будь-який прийнятний для вас спосіб лікування застуди і будьте здорові!