Тваринні білки, що містяться в м’ясі, рибі, яйцях, молочних продуктах, взаємозамінні. 200 г м’яса за вмістом білка еквівалентні 200 г риби, або 6 яйцям, або 300 г сиру, або 1,2 л молока. Всі ці продукти містять 35-40 г тваринного білка (денна фізіологічна норма – 47 г для дорослої людини, що виконує легку фізичну роботу).
На відміну від білків, запас яких в організмі розрахований лише на 30-40 днів, вітаміни можуть в достатній кількості відкладатися в організмі про запас: вітамін С – на 3-4 місяці, В12 – на рік, D – на 2 роки.
Найважливіше джерело вітамінів В1, РР – хліб з борошна грубого помелу і м’ясо, а вітаміну В2 – цвітна капуста, броколі, салата і будь-яка зелень. Ці продукти необхідно завжди мати в меню, обмежуючи хіба що хліб до 150-200 г в день.
Серед мікроелементів в харчуванні найбільш важливі фосфор і кальцій, які в достатній кількості містяться в кунжуті, маці і рибі. А також залізо – його найбільше в м’ясі, гречці, буряках, шпинаті і фруктах.
Вживання жирів варто обмежити як хворим на ожиріння, так і здоровим людям. Але слід мати на увазі, що масло, як джерело незамінних поліненасичених жирних кислот, вкрай необхідне (щоденна норма – близько 30 г).
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.