Оптимістами стають чи народжуються?

Ставлення до подій життя має важливе значення для щастя і розвитку людини. Однак багатьом людям важко налаштуватися на оптимістичний лад і сприймати життєві труднощі з усмішкою або просто як бар’єр, який необхідно подолати. Чому так відбувається, що частина людей схильні до похмурого сприйняття світу?

Від чого залежить сприйняття світу?

Вчені психологи встановили, що з моменту народження людський мозок запрограмований на позитивне або негативне сприйняття дійсності. Сприйняття світу залежить від рівня молекул (нейропептидів).

Дослідники вивчили активність головного мозку добровольців за допомогою томографії. В результаті люди з низьким рівнем молекул гостріше реагували на негативні слова, наприклад такі, як «вбивця», ніж ті, у кого рівень молекул був вище.

В ході другого експерименту людям в щелепні м’язи вводили фізрозчин, що викликав помірний біль. І знову люди з низьким рівнем нейропептидів реагували емоційніше і були негативно налаштовані.

Рультати досліджень

Таким чином, вчені встановили, що зв’язок між рівнем молекул і психічним станом очевидний. Люди з низьким вмістом нейропептидів більш схильні до депресій, ніж ті, у кого цієї речовини більше. Якщо цих молекул бракує, людина налаштовується на негатив і їй важко справлятися зі стресами.

Виходить, що оптимістом можна стати, лише підвищивши рівень молекул нейропептидів?

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.