Оголосіть війну подагрі

Багато жінок страждають від кісточок на ногах, які розрослися. Такі шишки не просто не естетично виглядають, але і спричиняють страшенний біль, змушуючи думати про хірургічне видалення.

Що таке подагра?

Головною причиною появи таких кісточок є відкладення в суглобі сечової кислоти у вигляді дрібних голчастих кристалів.Таке порушення обміну речовин носить назву «подагра», яка походить від грецького слова “podagra”, що буквально перекладається як «капкан для ніг». Таке визначення дуже влучно характеризує типовий симптом подагри.

Подагра часто зустрічається в певних сім’ях протягом ряду поколінь. Вона належить до так званих спадково-конституційним захворювань. Ця недуга була відома ще за Гіппократа і вважалася хворобою привілейованого класу, так як однією з причин захворювання стає нерухомий спосіб життя.

Причини подагри

Спадковість. Вірогідність захворіти подагрою підвищується, якщо один або обоє батьків, бабусі, прабабусі страждали нею.

Переїдання, особливо м’ясом і морепродуктами.

Зловживання алкоголем.

Малорухливий спосіб життя.

Нестача вітамінів. Дефіцит антиоксидантів може викликати затримку в крові сечової кислоти.

Симптоми подагри

  • гострі болі періодичного характеру, найчастіше ночами,
  • різкий біль при найменшому русі суглоба,
  • шкіра навколо суглоба набуває червоне забарвлення і стає гарячою, суглоб набрякає,
  • можливе підвищення температури і поява ознобу,
  • інтервали між нападами болю може становити од одного дня до одного року, але з прогресуванням хвороби вони частішають,
  • з роками суглоби збільшуються, перетворюючись на потворні шишки і при запущених формах подагри можлива повна деформація стопи.

Лікування подагри

Подагра не відноситься до невиліковних хвороб. Останнім часом лікарі не рекомендують звертатися до радикального хірургічного методу, а повертаються до консервативного фізіотерапевтичному, а також медикаментозного. Якщо форма подагри ще не дуже запущена і кісточка не сильно розрослася, то цілком доречний масаж і спеціальні фізичні вправи. Якщо зростання кісточки йде паралельно з розвитком плоскостопості, то уповільнення хвороби можна домогтися правильно підібраними устілками-супенаторами.

Важливо не упустити момент, коли ступінь деформації ще легка або середня. У цьому випадку ще можна попередити самі неприємні симптоми і перемогти подагру.

При перших ознаках неблагополуччя стану суглобів ступні (набряки і втома ніг до вечора) слід в першу чергу в якості профілактики переглянути свій режим харчування. Для посилення виведення сечової кислоти з організму дієтологи рекомендують багато пити і приймати всередину сечогінні настої.

При загострених станах необхідно виключити з раціону продукти, насичені пуринами: жирне м’ясо, печінку, наваристі бульйони. У ці дні треба більше пити мінеральної води, яка добре вимиває з організму пурини. Хорошиою радою буде обмеження в харчуванні, особливо внутрішніх органів тварин — печінка, серце, нирки, а також сардин, шпротів, смаженого м’яса, деяких овочів (шпинат, спаржа, помідори, брюссельська і цвітна капуста), грибів, риби. Обмежити прийом кави, вживання солі і прянощів і т.д.

Список небажаних при подагрі продуктів досить довгий. Однак не варто турбуватися, так як продуктів з обмеженим вмістом пуринів достатньо: швейцарський сир, картопля, морква, салат, хліб, курячі яйця, гречана і перлова крупа, рис, пшоно, вівсянка, яблука, груші, сливи, абрикоси, цитрусові, виноград , горіхи.

Пам’ятайте, що при подагрі категорично протипоказано тривале голодування.

Рекомендації

Для більш ефективного лікування подагри, треба дотримуватися наступних рекомендацій:

  • регулярно приймайте прописані препарати в призначеному дозуванні;
  • не носіть незручне та щільне взуття, постарайтеся уникнути травм суглобів і великого фізичного навантаження;
  • намагайтеся не переохолоджуватися і бережіться від простудних захворювань;
  • стежте за нормальним рівнем артеріального тиску, так як препарати, які піднімають тиск, містять компоненти, що підвищують рівень сечової кислоти. Щоб не застосовувати лікарські препарати, боріться з високим тиском природними методами: знижуйте зайву вагу, обмежте вживання солі;
  • стежте за своїм раціоном харчування;
  • уникайте алкоголю;
  • займайтеся спортом.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.