Ода цибулі

Ода цибулі

Цибуля городня, хоч і звичайна культурна рослина, та займає серед овочів виняткове місце. Добре відомо, що цибуля багата на вітамін С і корисна при грипі. Але для більшості, певно, буде відкриттям, що рослина має унікальні цілющі властивості. І народна медицина шанує цибулю, застосовуючи від різних недугів вже багато тисячоліть.

Нещодавно вчені з’ясували, що активні речовини ріпчастої цибулі подовжують життєздатність клітин, уповільнюючи процеси старіння. Народна медицина успішно застосовує від різноманітніх захворювань, офіційна медицина теж не заперечує її позитивний та оздоровчий вплив.

Певне, жоден продукт харчування не забезпечить потребу організму в аскорбіновій кислоті, так як цибуляя. Особливо це стосується зимового періоду. Хоча цибулю потрібно їсти упродовж усього року: багатий склад мінеральних солей сприятиме нормалізації водно-сольового обміну, гострий смак збуджуватиме апетит.

Коли у людини «лінивий» шлунок, проблеми з кишківником, неприємний запах з рота – потрібно їсти цибулю. Вона стимулює секреторно-моторну функцію шлунка і кишок, тонізує їх, має добру жовчогінну дію, тож поліпшує травлення і перистальтику. Їжа вже не буде застоюватися в шлунку, псуватися там і віддавати у ротову порожнину поганим запахом. Добре працюватиме печінка, не буде завалів у кишківнику. Усі поживні речовини будуть добре всмоктуватися, пзбудетесь недокрв’я, гемоглобін буде в нормі. Ще й паразитів цибуля вижене геть! Тому діте треба привчати до цибулі та страв з неї змалечку.

Якщо вже так не подобається гіркота, цибулю поріжте і замочіть у холодній воді хвилин на 15-20. Гіркоти не буде зовсім. Але не завжди варто її забирати, бо саме вона потрібна для тонусу шлунка.

А позбутися неприємного запаху від цибулі не складно. Пожуйте гарненько кілька листочків петрушки або іншої зелені (кріп, базилік), цедру лимона або кавове зернятко. З’їжте  трохи волоського горіха або мигдалю. Та й чищення зубів ніхто не відміняв.

Авітаміноз, атонію кишківника, коліти із закрепами і проноси лікуйте цибулею, вживаючи її свіжою, як наїдок. Можете скористатися і настоєм, який має ще й сечогінні властивості. Ним лікують  набряки, водянку, камінці в нирках і сечовому міхурі.

Настій цибулі

  • 2-3 подрібнені цибулини залийте двома склянками перевареної води кімнатної температури, дайте настоятися 7-8 годин, процідіть. Приймати по чверті склянки тричі на день до вживання їжі.

Наталія Земна