Нові властивості трав’яних чаїв

Трав’яні чаї здобули популярність у всьому світі. Протягом століть люди користуються цим природним даром, щоб підтримати здоров’я. Нещодавно вчені відкрили ще 5 корисних властивостей трав’яних чаїв, які відображаються на настрої, фігурі, зовнішньому вигляді і здоров’ї в цілому.

Чай з трав не може бути шкідливим, якщо знати всі його властивості і протипоказання. Кожен вид чаю має антиоксиданти, що допомагають боротися зі старінням і знижують ризик розвитку ракових захворювань.

Однак нове дослідження показало, що трав’яні чаї здатні також допомогти скинути кілька зайвих кілограмів, підняти настрій і в цілому поліпшити здоров’я.

Імбирний чай
допомагає подолати відчуття голоду. Це пояснюється тим, що гострий імбир знижує апетит, створюючи відчуття тепла в організмі.

У дослідженні взяли участь дві групи людей. Одній з груп разом з булочкою і апельсиновим соком на сніданок давали гарячу воду з коренем імбиру. Інша група на сніданок їла те ж саме, але запивали все звичайною теплою водою без добавок.

Через три години ті, хто пив імбирний чай, відчували себе менш голодними і на обід з’їдали на 15% менше, ніж ті, хто пив звичайну воду.

Зелений чай
допомагає спалювати жири. І цьому є офіційний науковий доказ! Вчені з Університету Пенсільванії виявили раніше невідому речовину EGCG, що міститься в листках зеленого чаю. Саме ця речовина уповільнює на 45% темпи збільшення ваги від висококалорійної їжі.

Виявляється, EGCG прискорює всмоктування жирів і підвищує розщеплення жирів в тілі. Тобто, якщо ви з’їли висококалорійне тістечко, то тут же запийте його чашкою зеленого чаю і можете бути спокійні за вашу фігуру.

Чай з гібіскуса зміцнює імунну систему. Такий чай має приголомшливий потенціал: у склянці чаю з гібіскусом міститься 60% щоденної потреби у вітаміні С і антиоксидантах, які дозволяють мати міцний імунітет.

Чай з гібіскусом відмінно підтримує молодість шкіри, допомагаючи їй виробляти достатню кількість колагену.

Якщо протягом тижня ви будете пити склянку чаю з гібіскусом раз на день, то помітите, що шкіра стала пружною, гладкою і свіжою.

Ромашковий чай
здатний не тільки допомогти роботі шлунково-кишкового тракту, але і поліпшити настрій. В Університеті Пенсільванії недавно було проведено дослідження, при якому пацієнтам з депресією давали ромашковий чай протягом 8 тижнів. Лікарі помітили, що у пацієнтів знижуються симптоми депресії в середньому на 20-30%, вони менше відчували сум, провину, крім того, у них підвищувалося лібідо.

Як виявилося, такий ефект досягається за рахунок високого вмісту в ромашковому чаї рослинних флавоноїдів, які покращують настрій за рахунок підвищення в крові серотоніну і допаміну – «гормонів щастя».

М’ятний чай має сприятливу дію на роботу шлунка. Масло листів м’яти перцевої успішно лікує здуття живота, спазми і синдром роздратованого кишечника.

М’ятна олія розслаблює м’язи шлунково-кишкового тракту, внаслідок чого всі симптоми проходять.