Мабуть, багатьом знайомий виникаючий іноді пекучий біль у п’ятці, ніби цвях забитий. Це і є п’яткова шпора. Чи існують методи боротьби з цією неприємністю? Головною причиною жахливого болю стає запалення, яке відбувається у м’яких тканинах та сухожильних сумках, на які давить кістковий наріст, що утворився.
Багато хто вважає, що причиною п’яткової шпори є відкладання солей. Істинними ж причинами є плоскостопість, подагра, травми, а також захворювання, пов’язані з порушенням обміну речовин та порушенням кровообігу кінцівок, хронічні захворювання суглобів.
Але найчастіше саме плоскостопість призводить до появи п’яткової шпори. В останні роки плоскостопість стала досить розповсюдженою патологією структури стопи, і ігнорувати захворюванням не слід, так як воно має велику кількість негативних наслідків, один з яких — п’яткова шпора. У разі дискомфорту в стопі, краще як можна раніше звернутися до лікаря та розпочати лікування. У противному випадку, коли неправильне навантаження на стопу триває довгий час, п’яткової шпори не уникнути. Сухожилля будуть поступово відриватися від кістки, кісткова тканина почне запалюватися та розростатися.
Основна мета лікування п’яткової шпори — усунення запального процесу. Тому для успішного лікування бажано виконувати комплекс процедур.
Але коли клінічна картина надто складна, і хворий сильно страждає, потребується навіть оперативне втручання, хоча частіше за все лікування обходиться без операції.
В будь-якому випадку, якщо ви відчули перші сигнали у стопі, консультація лікаря не завадить, адже відомо – легше попередити хворобу, ніж лікувати.