Треба сказати, що проблеми з сечовим міхуром не такі вже рідкісні. Вся біда в тому, що хворі часто не наважуються розповісти про це навіть близьким родичам, не кажучи вже про те, щоб сходити на обстеження до лікаря.
У першу чергу люди, які страждають нетриманням сечі, шукають порятунку … в інтернеті. Але інформації про це захворювання так багато, що складно розмежувати, де правда, а де міфи. Спробуємо прояснити ситуацію і викрити найпопулярніші міфи.
Насправді розмір рідко має значення. Звичайний сечовий міхур вміщує в себе дві чашки рідини. Більш правдоподібні причини нетримання – слабкі м’язи сечового міхура, стрес або інфекція.
Якщо ви вночі один раз встаєте в туалет, то це прийнятно, але якщо сечовий міхур будить вас два рази і більше, то потрібна консультація лікаря. Часті нічні походи в туалет «по маленькому» називаються ніктурією. Причин цієї проблеми може бути багато: вживання великої кількості рідини, збільшення простати, прийом деяких лікарських препаратів, гіперактивність сечового міхура.
Це твердження вже перетворилося на мантру для багатьох. Насправді кількість необхідної людині рідини залежить від її ваги і багатьох інших факторів. Пити потрібно тоді, коли хочеться. Це допоможе уникнути обезводнення і позбавить від частих походів по нужді.
Якщо навмисно обмежувати себе в питті, то звичайно сечовипускання буде рідше. Але здоровий сечовий міхур повинен без проблем справлятися зі звичайною кількістю рідини. Якщо це не так, то проблема не в кількості випитого. А от від кави краще відмовитися, так як вона є сечогінною.
У чоловіків проблеми з нетриманням не завжди викликані збільшенням простати. При гіперактивності сечового міхура спостерігаються такі ж симптоми. Якщо ви відчуваєте такі проблеми, то краще пройти повне обстеження, щоб точно знати причину.
Гіперактивний сечовий міхур можна привчити до розкладу, хоча це непросто. Намагайтеся придушити перше бажання сходити в туалет і терпіть. Спочатку це буде можливо хвилину або менше. Але з часом ви навчите свій сечовий міхур не давати про себе знати в будь-який незручний для вас час.
Здоровий спосіб життя допомагає при різних недугах, а спорт зіграє позитивну роль у зменшенні деяких проблем з сечовим міхуром. Так, регулярні фізичні навантаження у поєднанні з вправою Кегеля допоможуть у зменшенні прояви стресового нетримання сечі.
Звичайно, з віком всі органи організму зношуються і можуть давати про себе знати неприємними проявами, у тому числі і сечовий міхур нетриманням. Однак це не означає, що кожного в старості чекає ця інтимна проблема.
Якщо ви помітили у себе перші ознаки, зверніться до лікаря уролога в Центр Сімейної Медицини, з’ясуйте, в чому причина і нехай він призначить вам лікування. Нетримання лікується!