Захворювання дорослих нерідко обумовлені обставинами нещасливого дитинства першого десятиліття. Під впливом психологічних, економічних або соціальних труднощів діти можуть страждати від довготривалих емоційних проблем, збоїв в метаболізмі та імунній системі, які підвищують ймовірність захворювань згодом.
Вчені провели спостереження над 1037 осіб. Метою дослідження було вивчити зв’язок між дитячими сприйняттями і захворюваннями в дорослому житті. Учасників оцінили за рівнем соціально-економічних проблем, жорстоким поводженням і соціальною ізоляціэю протягом перших десяти років життя. Дослідники перевірили учасників віком 32 років, виявляючи у них три фактори ризику вікових захворювань: депресії, рівень запалення і наявність деяких проблем з обміном речовин.
Виявилося, що дорослі, які страждали від стресів в дитинстві, частіше потрапляли до групи ризику, пов’язані з віковими захворюваннями. Несприятливі події дитинства привели до депресії в 31% випадків, до підвищеного запалення – в 13%, до порушення обміну речовин – в 32% випадків.
Вчені заявили, що вплив несприятливого досвіду дитинства на можливість розвитку захворювання у дорослі роки не залежить від інших факторів ризику (низька вага при народженні, спадковість).
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.