Нещодавно американські вчені провели дослідження, метою якого було з’ясування основних причин смертності. Як і очікувалося, перші два місця в цьому рейтингу посіли онкологічні захворювання та хвороби серцево-судинної системи. Але абсолютно несподіваною стала третя причина – смерть внаслідок медичного втручання.
Як не прикро, але факт – люди часто помирають через занесені у лікарнях інфекції та неефективні дії лікарських засобів. У летального результату через лікарську помилку є навіть своя назва – ятрогенічний.
Незважаючи на головний лікарський принцип «Не нашкодь!», щорічно у світі помирає багато людей саме через неефективне лікування. Офіційна статистика володіє великими числами, насправді подібних летальних результатів набагато більше через невраховані побічні ефекти антибіотиків і жарознижуючих засобів.
Тобто, виходить, що фармакологічні препарати і сам медичний персонал, покликані до спасіння життів, є причиною величезної кількості передчасних смертей. Так, тільки в США внаслідок медичного втручання щорічно помирає близько 225 тисяч чоловік!
У той же час не можна обійти увагою сучасну медицину, що досягла величезних успіхів у боротьбі з такими небезпечними захворюваннями та епідеміями як холера, туберкульоз, віспа, що змогла врятувати життя мільйонів людей.
На жаль, нерідкими є в медичній практиці випадки, коли, намагаючись побороти одну хворобу, лікарі завдають ще більшої шкоди здоров’ю. Це можна сказати, наприклад, про хіміотерапію, що застосовується для лікування онкозахворювань. Ефект від даної процедури дуже небезпечний для пацієнта. У результаті імунітет послаблюється, і організм атакують найпримітивніші інфекції, такі як грип, які й стають причиною смерті. Бувають випадки, коли хіміотерапія не тільки не вбиває ракові клітини, але робить їх більш агресивними, стимулюючи подальше зростання метастаз.
Ще одним небезпечним прикладом «медичної шкоди» є звичні нам жарознижуючі засоби. Справа в тому, що вони здатні приховати небезпечні симптоми хвороби, даючи можливість людині вести звичне життя, замість того, щоб правильно лікуватися. Те ж можна сказати і про антибіотики, які послаблюють імунний захист, вбивають корисні бактерії шлунково-кишкового тракту.
Подібне дослідження може наштовхнути багатьох на думку, що краще взагалі не звертатися до лікарів, як би чого не вийшло. Але відмова від лікарських препаратів та хіміотерапії не стане виходом з ситуації. Тепер перед медициною стоїть важливе завдання переглянути якість лікарських засобів, процедур і сам підхід до медичних послуг.