Нерви, нерви, нерви…

Нерви, нерви, нерви…

Причини нервових захворювань завжди знаходяться навколо нас. Чи можна цьому зарадити? Авжеж! У «Зеленій планеті Земної» є заспокійливі ліки, а в природі – лікарські рослини.

Візьмемо неврози (групи захворювань, що виникають внаслідок психологічної травми). Хвороба може «дрімати» в організмі багато років. Тобто, навіть якщо людина зазнала психологічної травми в дитинстві, неврози можуть проявитися у дорослому віці у вигляді неврастенії (надмірної збудливості, дратівливості, швидкої втоми). Основною формою неврозів є неврастенія. Та бувають неврози істеричні, депресивні, нав’язливих станів (коли виникають нав’язливі думки, страхи, відчуття тривоги). При цьому може відчуватися навіть біль у серці, животі, недостатньо виконує свої функції підшлункова та щитовидна залози. Тобто одна недуга провокує іншу.

Заспокійливі засоби

Заспокоює нервову систему, покращує функції серця, нормалізує тиск (як у гіпертоніків, так і в гіпотоніків), покращує стан щитовидної і підшлункової залози чай із квітів та листя глоду. Наприклад, 1 чайну ложку цвіту (1 столову ложку листя) – на 1 склянку окропу. Пити по чверті склянки 4 рази на день. Гіпертонікам (аби налагодити тиск) – вживати по дві столові ложки кожних дві години. Такі ліки також добре пити тим, у кого холодні руки-ноги, неспокійний сон (ввечері не можуть заснути, вночі час від часу прокидаються).

Допоможе заспокоїти нервову систему і салат-латук (готуйте з нього салати, додавайте до страв). Або пийте настій із цієї рослини: 1 столову ложку подрібнених листочків салату-латука залити 1 склянкою окропу, настояти 2 години. Пити по 0,5 склянки двічі на день (вранці і ввечері перед сном). Ввечері настій із латука можете трішечки підсолодити медом (0,5 чайної ложки). Ліки доступні, цілющі і не шкідливі. Через кілька днів відчуєте, що ви стали спокійними, а сон – міцним. Салат, окрім того, тонізує шлунок, кишківник (покращує травлення, сечовиділення, усуває закрепи, благотворно впливає на функції нирок).

Ще більше порад

Помічна і м’ята перцева: 0,5 столової ложки подрібненої сировини залити 1 склянкою окропу і потримати 10-15 хвилин на водяній бані або слабенькому вогні, настояти до охолодження. Процідити і пити по 0,5 склянки двічі-тричі на день за 10-15 хвилин до вживання їжі.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ: не варто захоплюватись народними ліками з м’яти тим, у кого погано працює шлунок (повільно перетравлюється їжа), гастроптоз (опущений шлунок), понижена кислотність шлункового соку.

Можна лікуватись і собачою (серцевою) кропивою: 2 столові ложки подрібненої сировини залити 1 склянкою окропу, настояти до охолодження, процідити. Пити 1-2 столові ложки тричі на день (при сильному нервовому збудженні – 5 разів на день) по 1 столові ложці до вживання їжі.

При істерії, нервовому потрясінні, судомах, навіть епілепсії зарадить і корінь валеріани. Приготуйте настоянку: 1 частину подрібненого кореня валеріани залити 5 частинами горілки. Поставити на 9-10 днів у темне місце. Процідити, сировину відтиснути. Пити по 5-7 крапель тричі на день за 30 хвилин до вживання їжі.

Обідній стіл має бути «зеленим». Зелень кропу, його насіння не лише заспокоюють нервову систему, а й покращують функції шлунка, печінки, підшлункової залози, допоможуть краще працювати кишківнику. Помічні для серця, хворим на стенокардію.

Наталія Земна