Новонароджені малюки можуть проспати більше 18 годин на добу. Але якщо ви думаєте, що вони просто блаженно дрімають, то глибоко помиляєтеся.
Співробітники колумбійського Університету на чолі з психобіологом Індж-Марі Ейгсті виявили, що малюки навіть під час сну здатні пізнавати світ.
Таке відкриття може допомогти вченим зрозуміти те, як дитина відразу після пологів так швидко адаптується до зовнішнього середовища.
З метою дослідження здатності немовлят навчання під час сну, вчені багаторазово дзвеніли негучним брязкальцем, а потім впливали легким потоком повітря на повіки сплячих малюків. Було виявлено, що 24 з 26 немовлят через 20 хвилин були здатні асоціювати дзвін брязкальця з подальшим легким подихом і протидіяти цьому, міцно стискаючи повіки. Через деякий час, коли дзвеніло тільки брязкальце, сплячі малюки все ще стискали оченята в очікуванні потоку повітря.
Подальші результати експерименту показали, що певні хвилі в мозок немовлят експериментальної групи, зміненої протягом випробування, висловлювали ймовірність поновлення пам’яті. Подив викликав той факт, що немовлята вчилися, грунтуючись на минулому досвіді під час сну.
Вчені заявляють, що тест на реакцію повіка, використаний в дослідженні, може бути корисним у діагностуванні розвитку таких порушень як аутизм, дислексія, порушення дефіциту уваги, а також шизофренія, охарактеризовані аномаліями у розвитку мозочка.