Фітотерапія- метод оздоровлення

Бездумне застосування навіть безобідніших «зелених лікарів» може призвести до тяжких наслідків. Перш ніж користуватися рецептами фітотерапії, треба обов’язково звернутися до висококваліфікованого фахівця.

Коли на вулиці літо багато задумаються про збір природних «ліків». На жаль, багато секретів лікування недуг і розладів лікарськими рослинами загублені. До того ж часто люди просто недооцінюють їх потенціал або мають смутне уявлення про методи лікування та збору. Численні видання нерідко подають рецепти, не вказуючи на небезпеку, якою можуть бути піддані люди, що використовують рослини в лікувальних і профілактичних цілях. Бездумне застосування навіть безобідних «зелених лікарів» може призвести до тяжких наслідків. Якщо будь-яка рослина допомагає одній людині, це не означає, що вона не принесе шкоду іншому. Перш ніж застосовувати рецепти фітотерапії треба обов’язково звернутися до висококваліфікованого лікаря. Оцінивши загальну картину захворювання, він визначить для вас оптимальний спосіб лікування.

Будь-який метод оздоровлення, а особливо фітотерапія, вимагає дотримання техніки безпеки і ряду правил:

  • Сировину для приготування екстрактів слід подрібнити. Корінь, кореневище, кору подрібнюють до частинок розміром не більше 5 мм; насіння, плоди — не більше 0,5 мм; листя; — 1 мм і дрібніше;
  • У середньому курс фітотерапії триває місяць;
  • Грудним дітям не можна давати препарати, до складу яких входять лікарські рослини, що віднесені до групи отруйних. У першу чергу це багульник, горицвіт, наперстянка, чистотіл та ряд інших;
  • Так як настої і відвари є швидкопсувними лікарськими препаратами, то час їхнього зберігання в прохолодному місці не повинно перевищувати 2-3 діб. Найкраще готувати щодня;
  • Якщо Ви вживаєте спиртові настоянки, то перед прийомом їх бажано розбавляти у ¼ склянки води.

Увага! При підвищеній нервовій збудливості, безсонні, гіпертонії не слід приймати препарати аралії.

Вагітним протипоказані препарати богульника. У разі передозування людина стає дратівливою, відчуває запаморочення.

Безсмертник підвищує тиск і його не рекомендується приймати гіпертонікам.

Популярна валеріана при тривалому вживанні знижує артеріальний тиск. Може з’явитися відчуття пригніченості, апатії, виникнути втома, головний біль. При появі описаних симптомів рекомендується знизити дозу лікарського засобу або кілька днів утриматися від прийому. Слід також врахувати, що валеріана підвищує згортання крові. Літнім й страждаючим на певні недуги людям небажано її приймати.

Терен кучерявий при передозуванні викликає нудоту і блювоту. Схильним до алергії людям також слід бути насторожі.

З великою обережністю слід застосовувати препарати рослини в’юнок польовий. Тривалий прийом, і у великих дозах може викликати порушення шлунково-кишкового тракту (блювота, пронос), також сильне нездужання і слабкість.

При виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритах, ентероколітах і стенокардії протипоказані препарати горицвіту. Лікування проводиться тільки під наглядом лікаря, а дітям до 2 років давати горицвіт взагалі заборонено.

Вагітним не варто застосовувати тирлич. Також вона протипоказана при гіпертонії. Тирлич протипоказана при виразках шлунка і кишечника, при чутливому до подразнення шлунку з підвищеною кислотністю. У той же час вона корисна при млявому шлунку, коли виділяється мало соку.

Препарати з гречки посівної протипоказані при підвищеному показнику згортання крові.

Оман не варто приймати при захворюваннях нирок і під час вагітності.

Неправильне дозування буркуну може викликати нудоту, блювоту, головний біль і внутрішні крововиливи. Тому застосовувати його можна тільки під контролем фахівців.

Сік дягелю дратує шкіру.

Гіпертонікам, дітям до 16 років і при високій температурі повітря не рекомендується застосовувати препарати женьшеню. Перші десять днів беруть половину дози. При повторних курсах дозу також зменшують. Тривале лікування женьшенем може викликати болі в серці і серцебиття, головні болі і запаморочення.

Звіробій — отруйна рослина, тому не рекомендується всередину приймати великі дози.

При значній концентрації ефірна олія ісопу викликає епілептичні напади. Воно також збуджує центральну нервову систему, особливо при нейропатії.

Кислиці вживати в їжу треба помірно, так як щавлева кислота і оксалати кислиці знижують засвоєння організмом кальцію і ряду інших мінеральних речовин.

Категорично забороняється торкатися до очей і слизових поверхонь при використанні коштів, приготованих з листя коров’яку.

Кропиву не можна вживати людям з підвищеним показником швидкості зсіданням крові.

При гіпертонії протипоказані препарати з лаванди.

Препарати левзеї сафлоровидної слід обережно приймати при гіпертонічній хворобі та гарячкових станах.

Відомий всім лимонник китайський можна приймати тільки після консультації з лікарем. Препарати лимоннику протипоказані при гіпертонії, підвищеній нервовій збудливості, ішемічній хвороби серця, підвищеній кислотності шлунка, зобі щитовидної залози та гарячкових станах.

Приймати настій ялівцю протипоказано хворим на нефрит і нефрозонефрит, а також вагітним, які страждають на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гострих гастритах і колітах. Настій ягід при тривалому вживанні може викликати порушення функції печінки і сечовивідних шляхів. Не варто плутати ялівець звичайний з ялівцем козацький (листя плоскі, притиснуті, ягоди — синяво-чорного кольору, всередині плоду 2 кісточки). У останнього ягоди отруйні.

Перець стручковий не можна приймати усередину людям страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Мар’їна корінь — рослина отруйна. Не готуйте занадто концентровані настої.

Між лікувальними курсами із застосуванням препаратів полину необхідно робити місячний і більше перерву, інакше може бути отруєння.