Не кричіть на дітей!

Усі батьки хочуть бачити щасливою свою дитину. І це легко – просто треба любити її. Дорослій людині також потрібна любов і увагу близької людини. Але чому настільки прості речі стають недосяжними для багатьох?

Для кожної дитини мама і тато – самі рідні та близькі люди, життя без яких вона і не уявляє. І ось малюк щасливий, світ йому здається доброзичливим і прекрасним … Але в якусь мить все змінюється: найрідніша людина раптом перетворюється в крикуна, злобного і страшного чужака. І це не фільм жахів – це те, як діти сприймають наш крик. Їм не зрозуміти, чому раптом мама з доброї і ніжної перетворилася на злу верескливу жінку. Якби розуміли, не стали б її засмучувати. Діти сприймають світ зовсім не так, як ми, їм незнайомі обмеження, проблеми, норми і правила дорослих. Найчастіше малюк просто замріявся, загрався, захопився, вирішив зробити як краще. Але обертається це для нього криком мами …

Звичайно, рідко який дорослий думає, що крик – це ефективний прийом. Але так виходить, що діти – це єдині люди в світі, на кому можна зриватися і не отримувати у відповідь. Адже треба ж кудись подіти накопичені втому і стрес. На роботі – не вийде, так як поміняє обстановку до нестерпної, на рідних – призведе до сварки. А ось діти завжди під рукою і завжди пробачать. І головне – будуть любити, як і раніше і віддано… до пори до часу, поки не почнуть розуміти світ дорослих. А потім почнеться цей нестерпний перехідний вік.

Але поки що страх зачаївся в глибині очей …

Дорослі часто не усвідомлюють, що своїм криком надривають в душі маленької людини найтонші струни. Але саме в такі моменти гніву близької людини закладаються комплекси, фобії і психози. У ці хвилини малюк отримує заряд страху на все життя, від якого потім буде рятуватися сам або за допомогою психолога, чи не буде, а стане дублювати поведінку батьків на своїх дітях.

Як змінити себе?

1. Постарайтеся подивитися на себе очима дитини і зафіксуйте в свідомості цей малопривабливий образ. Хіба таким ви хочете бачити себе в очах дітей?

2. Задайте собі питання: чому я кричу? В яких ситуаціях? Які власні комплекси я намагаюся прищепити дитині?

І навіть якщо ви усвідомлюєте, що причиною вашого душевного стану є серйозні проблеми, що не дивно в наш час світової кризи, пам’ятайте, що вашому малюкові зараз головне не фінансова стабільність, а ваша теплота і любов!

Зберігайте спокій і вміння радіти життю – це зробить щасливішими ваших дітей набагато більше, ніж матеріальні блага.

Ми всі хочемо бачити наших дітей щасливими і успішними. І найперша і важлива цегла в цьому фундаменті впевненості в собі – впевненість в своїх батьках. Як би не повернулося життя, але дитина відчуває себе любимою і захищеною. А це гарантія її щастя і вашого.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.