Навіщо приймати фолієву кислоту при вагітності?

З моменту виникнення теми вагітності в житті жінки, піднімається питання і про потребу прийому фолієвої кислоти: пити чи не пити? Однозначна відповідь — пити, причому як жінкам, так і чоловікам.

Що таке фолієва кислота?

Фолієва кислота — це вітамін групи В, ще її називають вітаміном В9, фолацином, фолатом або тетрагідрофолієвої кислотою. Це водорозчинний вітамін, який міститься в свіжих фруктах і овочах (шпинат, боби, томати і т.д.), а також у нирках і печінці тварин.

Роль фолієвої кислоти надзвичайно важлива для функціонування організму: вона бере активну участь у подвоєнні ДНК, без якого неможливий поділ клітин живого організму. Одним словом, це речовина, необхідна для росту і розвитку живих тканин і органів, а також для процесів створення всіх формених елементів крові. Висновок звідси наступний — без фолієвої кислоти вагітність не може нормально протікати, як ріст і розвиток зародка, так і здоров’я жінки.

Ця важлива речовина хоч і синтезується в організмі людини, але в кількостях, недостатніх для того, щоб повністю і завжди забезпечувати всі потреби цього організму. Цей вітамін практично не накопичується в організмі і майже повністю витрачається їм, невеликий запас утворюється лише в печінці. Тому запас фолієвої кислоти необхідно щодня поповнювати, особливо важливо це в період вагітності.

У чому небезпека нестачі фолієвої кислоти?

Дефіцит фолієвої кислоти може призвести не тільки до порушень вагітності та росту дитини, а й до таких неприємних наслідків як швидка стомлюваність, виснаження, ослабленість, головні болі, нездоровий вигляд шкіри, відсутність апетиту, порушення пам’яті, шлунково-кишкові порушення, порушення процесу кровотворення, анемії, болі в ногах, депресії, токсикози в період вагітності.

Вагітність на тлі нестачі фолієвої кислоти може закінчитися такими наслідками як:

  • невиношуваність;
  • часткове або повне відшарування плаценти;
  • самовільний аборт, мертвонароджені діти;
  • вроджені вади і потворності у плоду: розвиток дефектів головного і спинного мозку, порушенням серцево-судинної системи, формування розщеплення піднебіння (вовча паща) і губи (заяча губа);
  • затримка розумового розвитку у дитини.

Вже на другому тижні вагітності у плода визначається та частина, з якої розвивається головний мозок. Жінка може ще й не підозрювати, що вагітна, а питання про необхідність забезпечення її організму достатньою кількістю фолієвої кислоти вже стає надактуальним. У зв’язку з цим вчені Техаського університету провели дослідження, в якому взяли участь 38 тис. жінок. Результатом дослідження став висновок фахівців про необхідність своєчасного прийому фолієвої кислоти. При прийомі цієї необхідної речовини за рік до вагітності, знижується ймовірність передчасних пологів на 50–70%! Американські лікарі вважають, що кожна жінка дітородного віку повинна щодня приймати по 400 мкг фолієвої кислоти.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.