Американські вчені нещодавно провели дослідження, яке показало, що не всі шкідливі звички насправді шкідливі. Багато з них приносять користь нашому організму.
Під звичкою мається на увазі часто повторювана дія, яка часто буває несвідомою.
Дослідники з Південнокаліфорнійського університету вважають, що звичка вимагає осмислення і здійснюється автоматично. У зв’язку з цим мозок сприймає її як відпочинок. При цьому психіка людини тільки виграє, тому що в такі моменти відпочинку мозок «перезавантажується» і починає краще працювати, а це дуже корисно в критичних ситуаціях для прийняття оперативного рішення.
Лаятися матом. Британські фахівці з’ясували, що коли людина щедро лається матом, в крові підвищується рівень гормонів щастя — ендорфінів, які діють на організм як сильне болезаспокійливе. Також у кров викидається і гормон стресу адреналін, який сприяє звуженню судин, скороченню м’язів, збільшує частоту серцебиття і дихання. Все це прискорює процес мислення і захищає від стресу.
Нестриманість емоцій. Вчені встановили, що якщо людина дає волю своїм емоціям і бурхливо реагує на напружені ситуації, у неї значно менше виділяється гормону стресу — кортизолу. Такі нестримані в емоціях люди краще і швидше приймають рішення, оскільки збільшується кількість глютамина, який стимулює пам’ять і концентрацію уваги. А ось стримані в прояві емоцій люди піддають себе ризику ожиріння і серцево-судинних захворювань.
Тривале просиджування в Інтернеті. Багато хто вважає таке проведення часу інтернет-залежністю, але американський психіатр Гері Смол знайшов масу позитивних моментів у цій звичці. При частому користуванні електронною поштою, відеоіграми, пошуком мозок пристосовується до обробки великої кількості інформації, таким чином виробляється навик схоплювати все нальоту. У таких умовах стрімко зростає IQ, а це попереджає старече недоумство. Люди, які більшу частину часу проводять в Інтернеті, швидше знаходять вихід зі складних ситуацій, оскільки щодня тренують центри мозку, відповідальні за логіку і прийняття рішень.
Лінуватися. Як не дивно, але лінуватися корисно, що довів німецький професор Петер Акст. Він стверджує, що це допомагає не тільки здоров’ю, але й кар’єрі. Справа в тому, що в моменти ліні ми як би накопичуємо в собі силу і енергію, на відміну від трудоголіків, які порушують природні біоритми свого організму. А біоритм людини так влаштований, що кожні дві години протягом дня організм відпочиває.
Ризикувати. В рівній мірі як спокій, нашому організму іноді необхідний адреналін. Він підвищує обмін речовин, покращує живлення мозку, посилює імунітет. Доведено, що нестача адреналіну скорочує тривалість життя. Так що ризикуйте на здоров’я, але з розумом!
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.