Так повелося в нашій країні, що рідкі страви — супи, борщі — це основа нашого щоденного харчування. Але кулінарні традиції багатьох країн виключають супи, що ставить під сумнів аксіому, що суп треба їсти обов’язково.
Після довгих суперечок вчені багатьох країн все ж зійшлися на думці, що суп — корисний. Це ситна і разом з тим легка страва, яка сприяє травленню. Особливо суп корисний для малюків, якщо правильно приготований, звичайно. Він дійсно благотворно діє на травний тракт, зігріває стінки шлунку, тим самим стимулюючи виділення шлункового соку. У травному тракті суп швидко вбирається. Так само суп стабілізує перистальтику кишечника, завдяки чому в організмі підтримується нормальний водно-сольовий обмін і баланс рідини. Актуальність супів особливо підвищується в холодну пору року. Супи швидко зігрівають, покращують обмін речовин, дають організму необхідну енергію. А поживні речовини, розчинені у воді, засвоюються швидше і ефективніше, що особливо корисно для незміцнілої травної системи дитини.
Нещодавно французькі вчені встановили, що любителі супів споживають більше вітамінів, ніж ті, хто обмежується лише другою стравою.
Ми всі розуміємо, як важливі вітаміни для нашого імунітету — вони захищають нас від застуди. Більшість з нас впевнені, що вітаміни містяться у фруктах і сирих овочах, з яких ми готуємо салати. Але французькі вчені довели, що це не так. Протягом двох років вони спостерігали за двома групами людей. В одну з них входили любителі супів, а в другу ті, хто їв суп час від часу або взагалі не вживав його. У результаті з’ясувалося, що організм людей, в раціоні яких регулярно був суп, рівень вітамінів був набагато вище, ніж у другій групі. Фахівці підрахували, що 13% всієї денної норми вітамінів ці люди отримували саме з супу.
Є ще одна корисна властивість рідких страв — вони сприяють зниженню ваги. Люди, які хоча б раз на день з’їдають тарілку супу, відчувають себе більш ситими і отримують менше калорій протягом дня, ніж ті, хто звик харчуватися всухом’ятку.
Виявляється, вживання супів має і зворотний бік. У чому ж шкода?
У зв’язку з цим є рекомендація: супи можна готувати на другому бульйоні.