Наскільки правдивий міф про геніальність шульги?

Про лівш ходить безліч міфів. Одні з них розповідають про їх геніальність, а згідно з іншими, шульг треба переучувати.

Як би там не було, але лівшів завжди виділяють, а іноді їм присвоюють статус геніїв-бунтарів. Як показали дослідження, мозок лівші і правші працює по-різному: правші більш розсудливі, а лівші – більш креативні. Це пов’язано з тим, що ліва рука пов’язана з правою півкулею, що відповідає за уяву. Крім того, в процесі мовлення, лівші здатні задіяти обидві півкулі, а не тільки ліву, як правші. У пресі та наукових журналах з’явилося чимало публікацій про винятковість і видатні здібності лівшів.

У той же час до цих пір мало вивчені мозкові процеси в поділі на праву півкулю – креатив, ліву півкулю – раціональність. Як показує життя, все не так однозначно.

Виявлення

Деніел Гешвінд, професор-генетик з Каліфорнії, виявив, що серед представників деяких професій дійсно непропорційно багато лівшів. Так, він з’ясував, що шульги складають 10% від числа всіх людей, однак серед професорів Массачусетського технологічного інституту їх не менше 25%. У цих людей відзначаються особливі схильності до математики, але з красномовством у них проблеми. Професор зазначив, що у лівшів дійсно виникають проблеми з мовою, механізм яких поки незрозумілий.

Крім того, фахівці зазначили, що лівші частіше опиняються нездібні і у них частіше виникають проблеми з поведінкою. Також вчені спробували встановити зв’язок робочої руки з розумовими здібностями. У всіх групах, які брали участь в дослідженні, лівші виявлялися в рейтингу «найрозумніших» ближче до кінця списку, ніж правші. Це розвіює міф про геніальність шульг.

Професор Джоша Гудман спробував з’ясувати, в чому причина таких особливостей лівшів. В процесі пошуків він виявив зв’язок травм на останніх місяцях вагітності з народженням ліворуких дітей. Тобто датський вчений виявив, що у жінок, які пережили в останній триместр вагітності сильний стрес, в три рази частіше народжувалися лівші. Тобто деякі лівші ще в утробі матері могли перенести сильне неврологічне ушкодження.

Так вчені визначили, що існує два типи лівшів: ті, які ще до народження пережили травму і ті, ліворукість яких закладена в ДНК. В результаті стало ясно, що саме ліворукість як ушкодження мозку викликає низькі когнітивні здібності, а генетичні лівші насправді відрізняються розумом і кмітливістю.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.