Майже з кожним із нас хоча б раз у житті траплялося, що, дістаючи з пакета останній шматок хліба, ми виявляли, що він покрився пліснявою. Що робити: з’їсти або викинути?
Вчені стверджують, що цвіль несе небезпеку для організму. У той же час все залежить від продукту, на якому вона з’явилася. Якщо справа стосується хліба, то продукт, без роздумів, необхідно викинути. Цвіль проникає в нього глибоко, і навіть якщо ви відріже шматок, на якому вона з’явилася, немає гарантій, що її спори не вразили хліб далі.
Однак у випадку з сиром Чеддер все інакше. На відміну від хліба, він не пористий, а тому цвіль не потрапить в саму середину. Але сказати це про всі сири не можна. Сир, зроблений з козячого молока, доведеться викинути, як і хліб.
Якщо цвіллю вкрилися тверді овочі або фрукти, такі як морква або яблуко, досить буде лише зрізати уражені ділянки. У випадку з м’якими овочами і фруктами, гарбузом або персиками, то їх рекомендується викинути, хоча багато людей зрізають з них цвіль, як і з твердих продуктів.
Небезпека вживання цвілі полягає в афлотоксинах, які містяться в ній. Ці отруйні речовини мають властивість накопичуватися в печінці людини і з часом викликати різні захворювання. Найбільша концентрація небезпечних речовин міститься в коренях цвілі, а тому регулярне вживання пліснявої їжі може закінчитися дуже сумно.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.