Наші інтерв’ю кожній хворобі – окрему пігулку, або чому варто «дружити» з п’явками?

Все нове – добре забуте старе. Саме так кажуть фахівці про чудодійні лікувальні властивості маленьких кровопивць-п’явок, або ж, як називають цей метод лікування у сучасній медицині – гірудотерапію. Про неї не варто говорити тим, хто, як кажуть, на власній шкірі переконався в користі від цих, не дуже привабливих на вигляд кровососів, у лікуванні непідвладних традиційній медицині болячок. А от як бути з тими, хто й надалі «захімізовує» свій організм дорогезними антибіотиками та медпрепаратами в надії, що зможе нарешті вилікувати свою недугу?

Прикро, що сьогодні людей «підсадили» на сумнівний принцип фармакологів: «Кожній хворобі – окрему пігулку». А як же природа, що століттями лікувала наших пращурів, оздоровлювала їх і надавала мудрості? Як же п’явочки? Чи зарадять вони болячкам ХХІ століття? Про це ми й вирішили поговорити з головним лікарем «Центру сімейної медицини», фітотерапевтом, гірудотерапевтом із п’ятнадцятьма роками практики в цій царині Оксаною Анатоліївною Григоренко.

 

– Пані Оксано, які ж недуги «по зубах» п’явкам?

– У моїй багаторічній практиці доводилося мати справу з багатьма хронічними захворюваннями, зокрема, такими як ішемічна хвороба серця, хронічний бронхіт, виразкова хвороба, радикуліт, післяінсультні стани тощо. Й усі вони, ще й низка інших, підвладні гірудотерапії. Застосування п’явок надзвичайно корисне при гінекологічних захворюваннях, в урології, при лікуванні безпліддя, як чоловічого, так і жіночого, при порушеннях нервової системи. Окрім того, ці істоти покращують постачання кисню до тканин і органів, розщеплюють жирові відкладення, активізують імунну систему організму, нормалізують енерго-інформаційну структуру людини тощо.

Нині п’явками можна успішно лікувати варикозне розширення вен, тромбофлебіти, атеросклероз, гіпертонію, стенокардію, після інфарктні стани, геморой, гастрит, гепатити, панкреатит, фурункульоз, абсцеси, хвороби шкіри, мігрень, глаукому, гайморити, неврити. Окрім того, за допомогою п’явок вирішується й чимало косметичних проблем. Наприклад, їх ми використовуємо для омоложення шкіри обличчя.

– У чому ж таємниця «вампірчиків»?

– Лікарі добре знають, що в слинних залозах п’явок є дуже ціна речовина – гірудин, який вона вводить під час прокушування шкіри. До його складу входить понад 250 біологічно активних речовин. Цікаво те, що він чудово вбиває патогенних збудників хвороби, підвищує властивості імунітету. У Центрі розроблено спеціальну методику, коли під п’явку пацієнту також вводять гомеопатичні препарати. Таким чином, секрет цієї п’явки прокладає своєрідну стежину, завдяки котрій препарат дуже швидко проникає до потрібного органу.

– На які частини тіла можна ставити п’явки й скільки їх можна використовувати за один раз?

– П’явки, ми використовуємо лише одноразово і в присутності пацієнта знезаражуємо. Легше сказати, куди не можна ставити п’явки – на верхнє й нижнє повіко та калитку в чоловіків. А загалом, їх можна використовувати на будь-якій ділянці тіла людини, де є біологічно активні точки. В середньому за одну процедуру ми практикуємо ставити нашим пацієнтам не більше 5-6 п’явочок, хоча трапляються, звісно, випадки, коли дозволяється й більше. Наприклад при проблемах із суглобами ми ставимо їх до 10 штук. Тривалість сеансу – одна година. На тиждень дозволено лише двічі проводити гірудотерапію, адже гірудин – дуже складна речовина й потрібен час, щоб вона проникла в кожну клітинку організму.

Пацієнтам ми рекомендуємо пройти повний курс гірудотерапії, це в середньому 10 сеансів. У комплексі з п’явками ми рекомендуємо також мануальний масаж, з якого й розпочинається, власне, сеанс, трави, дієту, трав’яні тампони, вагінальні свічки тощо. Весь процес гірудотерапії відбувається під супроводом кваліфікованого медичного персоналу, п’явки використовують лише медичні.

– Кому протипоказані п’явки?

– Окрім переваг, гірудотерапія має й низку протипоказань, про що не варто забувати. За один сеанс ця істота може випити від 3 до 5 мілілітрів крові. В слині п’явок є речовини, котрі перешкоджають згортанню крові, внаслідок чого лімфа, витікає впродовж 10-12 годин (але не слід боятися цієї процедури, вона безболісна). Тож п’явки протипоказані при гемофілії, тромбоцитопенії, геморагічних діатезах; анемії, рідкісних випадках алергії на п’явки, онкологічних захворюваннях. Протипоказана гірудотерапія й на пізніх термінах вагітності (на низ живота).

– Як ви вважаєте, ці маленькі створіння є розумними?

– Важко відповісти однозначно. Та не на кожен організм людини вони здатні «присмоктатися», адже дуже тонко відчувають енергетику людини. В цих істот відсутній головний мозок, та є серце й кишкова трубка. Окрім того, рот п’явки має три щелепи, триста зубів й величезну кількість чутливих рецепторів, а їхнє тіло покрите клітинами, за допомогою яких вони здатні вловлювати будь-який рух і чіплятися та проникати в шкіру. Завдяки еластичній будові свого тіла під час прийому їжі – крові, п’явка здатна збільшуватися в розмірі до п’яти разів. Цікаво й те, що ці маленькі кровопивці володіють нюхом, смаком і дотиком.

Варто відзначити, що п’явки є точними метеорологами. Якщо день має видатися погожим і сонячним – вони прилипають до банки й повзуть вгору, якщо ж похмурим і холодним – сповзають на дно. За більш детальною інформацією про лікування та профілактику захворювань методом гірудотерапії ви можете, звернувшись за телефонами: (03849) 3-10-98, 3-99-69, або за адресою: м.Кам’янець-Подільський, вул.Драгоманова, 14а, чи на нашій електронній сторінці: https://www.centrmed.com

Редактор: Ольга Олійник

Газета: Край Кам’янецький