Народні методи проти застуди

Я часто раджу тим, хто йде до людей, де хтось може чхати, кашляти, обов’язково змащуйте слизові оболонки- губи, ніс- олією, або кремом. А коли повернетеся додому, то, помивши руки з милом, промийте обличчя і слизові оболонки, щоб віруси грипу не проникали глибоко у ваш організм. Якщо вже відчули, що трошки пече у носі, свербить, крутить і ви частіше почали чхати, то візьміть часничину із довгеньким стеблом, підпаліть його і вдихайте той димок то однією ніздрею, то іншою. Якщо і після цього не припинилося проникнення вірусів грипу і почало свербіти та пекти у горлі, і ви починаєте кашляти слід застосувати інші засоби. Зокрема дуже часто полоскати горло. Можна водичкою із лимоном, або робити відвар із верби. Це найближче і найкраще. Тому що верба має свої цілющі властивості. Це свого роду і аспірин, і анальгін. Чай із гілочок верби можна пити у теплому вигляді, або полоскати горло і ніс.

Якщо відчуваєте ускладнення, варіть грог (В Україні суміш вина з чаєм відома під назвою «ведмідь»). Візьміть корицю ( на кінчику ножа), 1 гвоздичку, оту духмяну яку додаємо до страв як приправу, покладіть у каструлю, налийте скланку води і добре прокипятіть. А потім додайте пів лимона і столову ложку цукру. Такий грог ви можете пити впродовж усього дня.


При підвищеній температурі, слід шукати більш дієві засоби, зокрема, змастіть підошви кремом або олією і покладіть хрінники або гірчичники, а чи потовчіть часник, розітріть його з сіллю і змастіть цією сумішшю свої підошви. І скористайтесь чаєм- із калини, малини, брусниці. Особливо остання ягода потрібна всім- від малого до старого, тому що лікує застудні захворювання,маючи сильну бактерицидну дію. Лікуючи застуду чи грип, люди старшого віку відчувають, що перестали боліти коліна, не крутить у гомілках і у спині.

Брусниця дійсно дуже ефективна ягода.

Взагалі усі плоди, які є в домі (ожина,чорниця,шипшина), слід використовувати для профілактики і лікування. А якщо їх немає- зверніться до гілкотерапії. Відварюйте гілочки калини, малини, ожини, зробіть із них міцний чай. Додайте туди меду і випийте ковтками, а потім ляжте в ліжко, закутайтеся ковдрою, а ще зверху покладіть кожуха, щоб добре пропотіти, і тоді застуда і грип вийдуть з організму. Це все одно ніби ви взяли ковдру і вибили з неї пилюку.

Є ще один варіант. Якщо немає можливості скористатися ні ягодами, ні гілочками, тоді звертайтеся у аптеку “Зеленої планети”. Там вам запропонують Гриполік для дорослих і для дітей. Це засіб із лікарських рослин, який використовується при захворюванні на грип та гострі інфекції, а також для їхньої профілактики. Гриполік знижує температуру тіла, зменшує симптоми інтоксикації, полегшує перебіг захворювання, попереджає ускладнення. Бо не такий страшний грип, як його ускладнення. Цей засіб можна використовувати при високій температурі, головному болю, нежиті на початку захворювання, а також коли ломить тіло. Крім того, корисний при крововиливах на шкірі,носових кровотечах і неспокійному сні.

І лише по пять крапель чотири рази на день.

А якщо вже пішло загострення, то тоді можна зменшити дозу, наприклад по 2-3 крапельки через годину або через дві. У “Зеленій аптеці” від застуди та грипу є ще Респіран. Найвища активність цього засобу на початку захворювання. А показання до застосування- це застудні захворювання, запальні процеси носоглотки і носової порожнини, гострі респіраторні інфекції, захворювання на грип і навіть отит. Або коли людина застудилася, або ж захворіла на грип, не вилікувалася своєчасно, почалися ускладнення, зокрема у дитини. Вона плаче, в неї болить вушко, а мама ніяк не може здогадатися, чому дитина крутить голівкою, кричить і ніяк не можу заспокоїтись. Ось тут у пригоді буде Респірна, який вилікує запальні процеси вуха.

А якщо вже так трапилося, що з’явився сухий кашель, який не дає спокою ні вдень ні вночі, скористайтеся Легеневим бальзамом. Цей лікувальний засіб виготовлений на основі алтеї лікарської та інших цілющих трав, має бактерицидну, протизапальну, відхаркувальну дію. Окрім того регулює кількість секрету та покращує реологічні властивості мокротиння, сприяє відновленню мікроциркуляції у легеневій тканині і зменшенню легеневої гіпертензії. Його можна використовувати для профілактики захворювання у дітей. Легеневий бальзам дуже приємний на смак і кілька крапель з піпетки, або з ложечки підуть тільки на користь малюкам.

Лікуємо ним також гострі та хронічні обструктивні бронхіти, трахеобронхіти, пневмонії під час і після антибіотиків. А коли вже запалення легень, то , звичайно треба звернутися до лікаря і пролікуватися антибіотиками. А потім обов’язково долікувати це захворювання, щоб не стало воно хронічним. До речі, бронхеоктактивна хвороба також піддається Легеневому бальзму і тому він є допоміжним засобом для лікування бронхіальної астми, а у комплексному лікуванні навіть туберкульозу легень.

І на закінчення: при застудних захворюваннях дуже не втрачати час, своєчасно встановити діагноз і почати лікуватися. Як і грип, ці хвороби ( нежить і кашель) дають ускладнення і можуть стати причиною різних захворювань.

Наталія Земна.