Найшкідливіші процедури краси

Жінки готові на все, лише б зберегти молодість і красу. Різного роду масажі, болісна епіляція, регулярні заняття фітнесом… Перераховувати можна довго. На все це йде море сил, часу і грошей, причому, іноді дуже великі гроші ми віддаємо за сеанс «краси». Проте лікарі попереджають, що всі новомодні процедури не тільки дорогі, але часто і шкідливі для жіночого здоров’я.

Експерти склали список найбільш шкідливих процедур краси. Незважаючи на те, що більшість з них обіцяють еластичність шкіри, пом’якшення волосся, стрункість фігури, але не всі вони ефективні і безпечні для здоров’я.

1. Останнім часом відзначена тенденція на випрямлення волосся за допомогою кератину. Однак при змішуванні продукту виділяється канцерогенний газоподібний формальдегід. До речі, формальдегід – це один з елементів, про шкідливий вплив якого вже давно говорять екологи. У великих дозах він здатний викликати ураження ЦНС, легенів, печінки, нирок, органів зору, він володіє алергенною дією. Цей елемент офіційно визнаний канцерогеном.

2. Солярії. Звичайно, засмагла шкіра — це завжди красиво і сексуально, але часто за засмагу в солярії доводиться платити надто високу ціну. Перш за все, солярій негативно впливає на вени і судини. Високі температури можуть викликати приплив крові, що призведе до самих неприємних наслідків — розрив капілярів, розширення вен. Крім того, солярії збільшують ризик виникнення базально-клітинної карциноми на 29%, а плоскоклітинного раку — на 69%.

3. Педикюр Fish Spa — особливо популярний останнім часом в салонах краси. Однак він не такий безпечний і нешкідливий, як про нього говорять. Беззубий короп, як основний «учасник» процесу, відгризає мертві клітини шкіри, що формують мозолі на ногах. Недавній аналіз риб показав, що вони володіють стійкими до антибіотиків бактеріями, здатними викликати пневмонію та інші серйозні інфекції.

4. Видалення волосся в області бікіні за допомогою воску. Дослідження показали, що це не така вже безневинна процедура, як здається на перший погляд. Справа в тому, що при цій процедурі утворюються мікро-надриви, що робить ймовірність розвитку інфекцій значно вищою. Метою лобковиого волосся є забезпечення захисту від тертя, яке може привести до стирання шкіри і травм, а також захист від бактерій. З цієї причини видаляти волосся в області бікіні настійно не рекомендується.