Застуда багатьом людям здається природним супутником холодної пори року, що потрібно просто пережити, а підтримати організм можна гарячим чаєм або просто чекати, поки нежить і кашель пройдуть самі по собі. Тим часом, якщо лікування застуди проходить неправильно, це може призвести до появи ускладнень.
1. Переносити хворобу на ногах
У стані застуди наш організм ослаблений і вимагає максимального спокою, коли треба відлежатися в теплі. Але багато хто з нас, незважаючи на те, що все валиться з рук, намагаються жити у звичайному режимі: ходять на роботу, виконують роботу по дому. А якщо почати лікуватися вчасно, то можна вже через два дні повернути собі нормальне самопочуття. Перенесення хвороби на ногах все одно призведе до того, що ви зляжете, але при цьому вже з високою температурою та ускладненнями.
2. Нерозбірливість у лікарських засобах
Щоб заглушити хворобу, ми часом готові напхати свій організм всіма наявними в будинку протипростудними препаратами. При цьому відомо, що комбінація різних препаратів веде до появи найрізноманітніших побічних ефектів: взаємодія двох різних препаратів в 10% викликає ризик виникнення непередбачуваних взаємодій, трьох препаратів — 50%, а п’яти — ризик зростає до 90%.
Тобто чим менше препаратів ви приймаєте, тим краще і дешевше лікування. Пам’ятайте, що багато з часто рекламованих препаратів найчастіше знімають симптоми (температуру, біль), але не усувають причини хвороби.
3. Не читати інструкції
Інструкцію перед застосуванням препарату треба читати обов’язково, так як на різних людей ліки діють по-різному. Необхідно ознайомитися з усіма побічними ефектами і дотримуватися дозування. Порушення дозування, непереносимість одного з компонентів ліків можуть погіршити стан. Так, аспірин і анальгін можуть викликати бронхоспазм у людей, що страждають астмою.
4. Безконтрольний прийом антибіотиків
Як показали різні дослідження, в 20–50% випадків призначення антибіотиків при застуді є невиправданим. Безглузде застосування антибіотиків небезпечно тим, що віруси стають сприйнятливі до них, і коли антибіотик стає дійсно необхідний, він вже не діє.
Бувають випадки, коли вже виникли ускладнення — ангіна або запалення легенів, і тоді антибіотик вже дійсно необхідний, але призначати його повинен виключно лікар!
5. Народні засоби вважати нешкідливими
При застуді народна медицина найчастіше рекомендує полоскати горло ромашкою або календулою. Ці засоби дійсно досить ефективні. Але якщо у людини алергія на пилок цих рослин, то біль у горлі може тільки посилитися. Не всім підходять і ягоди малини, вони можуть викликати кропивницю. При будь-яких проявах застуди важливо правильно поставити діагноз.